קידום אתרים מקצועי הינו פרויקט רב ערך אשר כל בעל עסק המבקש להיחשף אל הקונים, מודע לעוצמתו. כיום, ככל שמדובר בקידום אתרים מקצועי, הרי שהחשיבות הגדולה ביותר הינה להיחשף ולהתקדם בתוצאות מנוע החיפוש של חברת גוגל, על אף שישנן חברות נוספות כמו יאהו, וואלה ובינג אשר נוגסות בחלק קטן מהעוגה. מבקשי שירותי קידום אתרים מקצועי  מודעים לכוחה העצום של חברת גוגל ולכן נוהגים מרבית המקדמים המקצועיים לקדם ולמנף את הפרויקט באמצעות מנוע החיפוש הבלתי מעורער.

קידום אתרים מקצועי הינו בדיוק ההבדל בין דשדוש במקום במקרה הטוב, לבין נזקים גדולים מאלה כאשר מדובר בטעויות של שרלטנים אשר עשויים להביא את אתרכם אל מה שמכונה ‘ארגז החול’. אתרים לא מעטים מושלכים אל ארגז החול ודינם יהיה שלא להתקדם לעולם, וכל זאת בשל קידום שחור ופיראטי אשר זוכה לעונשים מכאיבים. אתר של בית עסק אשר קודם בדרכים שחורות ואסורות ויזוהה על ידי גוגל יושלך ללא עוררין אל אותו ארגז חול ושם יישאר לצמיתות במקומות האחרונים כאשר דינו לא להיחשף ולא לעלות עוד בתוצאות החיפוש הנראות של גוגל. גם מנועי החיפוש של החברות האחרות נוקטים בשיטות עונשים כאלו ואחרות, והן אמורות להבהיר למקדמי האתרים כי בדרכים פסולות לא ניתן יהיה להגיע אל המטרה.

בבואכם לבחור חברת קידום אתרים אשר תמנף את בית העסק שלכם, ותקדם כראוי את המוצרים והשירותים אותם אתם מבקשים למכור, חשוב מאוד כי תבקשו המלצות עדכניות מהמקדמים הספציפיים, ותערכו סקירה נרחבת של לקוחות החברה, בניסיון לעמוד על התוצאות אשר אליהן הגיעו האתרים שלהם. כמו כן יש לשים לב האם מדובר בקידום אורגני או ממומן, או בשילוב שתי הדרכים גם יחד. מומלץ לבצע קידום אתרים מקצועי בשילוב שתי השיטות גם יחד, כלומר קידום אורגני הנראה כטבעי, ועולה בתוצאות החיפוש הרגילות של הגולשים, וכמו כן קידום ממומן המופיע לצד תוצאות החיפוש הטבעיות, ומתוקצב פר- קליק. בקידום ממומן כל לחיצה של הגולש תתומחר לבעל האתר כפי שסוכם מראש, סכום אשר יירד מסך כל הקמפיין אשר הוגדר מראש, אולם היא גם תוביל חלק מן הגולשים להציץ בעמודי האתר, ובכך תחשוף אותם למוצרים או לשירותים של בית העסק, שהיא מטרת הקמפיין.

לסיכום, עריכת מחקר קודם אודות קידום אתרים מקצועי הינו מחוייב המציאות בהתחשב בחברות המפוקפקות אשר פועלות לצד החברות המקצועיות. חשוב לאתר חברות בעלות תשתיות מוצקות, אשר תהיינה מסוגלות להציג בפניכם רשימת לקוחות והצלחות מוכחות בתחום חשוב זה, ואשר אנשי המקצוע שלהן עוסקים מידי יום בלמידה והיכרות עם השינויים והתנודות הרבות אשר נרשמות בכל עת בחברת גוגל. חשוב לא פחות לוודא כי אותן חברות יכולות לממש את הפוטנציאל והעבודה המחקרית היומיומית בשטח, ובכך להזניק את אתרכם אל ראש תוצאות החיפוש.