3 צעדים ליצירת מודעות יעילות בפייסבוק

כמו ב Google Adwords כך גם עם המודעות הממומנות בפייסבוק, תשלום עבור המודעה לא מבטיח שהיא תקבל באופן קבוע את הנראות המקסימלית. לכן צריך לחקור את הנושא ואפילו לבצע ניסויים על מנת להבין איך ליצור מודעה שתקבל נראות טובה ותמשוך כמות גדולה של לייקים. המחקר הזה יעלה לכם כסף, מכיוון שמדובר בתהליך של ניסוי וטעיה. אולם בסופו של דבר, אתם תדעו איך לנהל קמפיינים ממומנים בפייסבוק בצורה הטובה ביותר.

התמונה קובעת

בעוד שיעילותו של קמפיין ב Google Adwords נמדדת ע”י יעילותו של הטקסט, בפייסבוק התמונה היא הגורם החשוב ביותר. לכן צריך לבחור את התמונה בעלת סיכויי ההמרה הגבוהים ביותר. מכיוון שהפייסבוק היא רשת חברתית מאוד דינמית, לאחר 72 שעות המודעות הופכות למיושנות ויורדות בעדיפות. לכן צריך לפתח גישה שתמיד תהיה רעננה לגולשי הפייסבוק. באתר  Search Engine Land פרסמו 3 טיפים לייעול קמפיין ממומן בפייסבוק

צעד 1: ליצור מודעות פייסבוק: פרסמו 7-10  מודעות שונות ותיראו איזה סוג הוא בעל אחוזי ההמרה הגבוהים ביותר. התמונות בעלות אחוזי ההמרה הגבוהים ביותר ברוב המקרים הן: א) נשים שמחות, 2) לוגואים, 3) תמונות ראש, 4) פירות וירקות. לאחר כמה ימים תראו איזה מודעה זוכה לחשיפה הטובה ביותר ואיזה מודעה נשארת מאחור. בתום התהליך בחרו את המודעות המוצלחות ביותר ופרסמו רק אותן. למשל עם תמונות של נשים הוא סוג המודעות המוצלח ביותר עבורכם, כשאתם מעלים קמפיינים גוונו בתמונות.

צעד 2: בחינת מודעות פייסבוק: אחרי שתמצאו את התמונות הטובות ביותר, בצעו שינויים קטנים על מנת לשמור על רעננות הקמפיין. דוגמאות לשינויים: שינוי צבע הרקע, מסגרת צבעונית מסביב לתמונה 3) אלמנטים קטנים שימשכו את העין.

צעד 3:  שיפור ובחינה מחדש:  רשת הפייסבוק משתנה לעיתים קרובות מאוד. לכן מה שעובד בחודש אחד יכול שלא לעבוד ביום השני. צריך לעקוב אחרי השינויים באופן יומיומי ולבדוק   מתי יש ירידה בהקלקות ומתי חלה עליה. יכול להיות שתצטרכו להגדיל את התמונות ויכול להיות שתצטרכו להקטין. כמו כן אל תזלזלו בטקס. הציגו את הטקסט הרלוונטי ביותר לקהל היעד שלכם. יכול להיות שיתאים לכם טקסט שיוצר סקרנות ויכול להיות שצריך להשתמש בטקסט מדויק. את הכל תוכלו לגלות בתהליך הבחינה מחדש.