קידום אתרים ב 2012

אנחנו מתקרבים לסוף 2012 אולם עדיין, בעלי אתרים רבים מקדמים את האתר כאילו עכשיו 2009. הרבה שינויים חלו מאז בזכות האלגוריתמים פנדה וגוגל ובכל זאת, אנשים חושבים שבעזרת שיטות ישנות אפשר לקדם אתר בצורה יעילה בשנת 2012. מי שאינו דואג להתעדכן במה שקורה בקידום אתרים לפחות פעם בחודש, עלול לפספס דברים חשובים במקרה הטוב. במקרה הרע הוא עלול להזיק לאתר.

מילות מפתח

פעם הייתה השפעה על צפיפות מילות המפתח בדף עד כדי כך שהיו בודקים את האחוזים שהמילה מופיעה בדף. היום ממש איך צורך בכך. מספיק שמילת המפתח תופיע פעם אחת בדף (רצוי בתחילת המאמר) ואיך צורך ביותר מזה. חשוב להוסיף 1-2 מילות מפתח בטייטלים של הדף. עוד משהו שכבר נחשב ללא רלוונטי הוא ה Meta Keywords. בעלי אתרי ישאלו אתכם אם אתם מתכננים להכניס לשם מילות מפתח. הסבירו להם שזה מיותר וחסר תועלת. לגבי תגיות H1 –  חלק מבעלי האתרים סבורים שהם חשובים, אחרים לא. בכל מקרה אין שום אינדיקציה לדעת אם זה משפיע ועד כמה ולכן גם בנושא הזה חבל לבזבז את הזמן.

לחשוב מעיניי הגולש

כל מה שנכתב למעלה הוא חשוב, אבל אלה אינם הדברים החשובים היחידים לקידום האתר. העניין לא תלוי אך ורק בהם. למה? כי קידום מנועי חיפוש הם לא דבר חדש וגם תחום ה SEO הוא כבר לא שטח בלתי מוכר לרבים. חשוב יותר מתמיד להסתכל מעיניי הגולש ולא מהזווית שלכם. אל תתמקדו בקידום מוצר או נושא אחד באתר, כסו כמה שיותר שטח חיפוש. אל תכתבו כל פעם מאמרים על אותו נושא, כתבו על כל מה שאתם מספקים כי לפעמים מה שלא בהכרח נחשב למילת מפתח יכול להיות משהו שהגולש בכל זאת מחפש. גם 2-3 גולשים יקנו ממכם את אותו מוצר, עדיין שווה להשקיע בנושא.

כלים ואטרקטיביות

חשוב לחבר את האתר לכלי מנהל האתרים כדי למנוע עונשים במקרה ומשהו לא בסדר באתר שלכם וגם לבנות לו מפת Xml. כיום ניתן לשלב את תמונת הבעלים לצד תוצאות החיפוש לכן כדאי לכם לעשות את זה. התמונה היא חלק מהמיתוג. תמונה לצד תוצאות החיפוש מדגילה את הסיכוי שילחצו על התוצאה שלכם. השקיעו בכותרות מעבר למילות המפתח. רשמו משהו מעניין ומושך. משהו שגולש ירצה לשתף אחרים בו.

 

מקור המאמר

https://www.seomoz.org/blog/getting-onpage-seo-right-in-2012-and-beyond-whiteboard-friday