קידום אתרים איכותי דרך פייסבוק

יש בפייסבוק לא פחות מ3.2 מיליון (!) פרופילים של ישראלים. מדובר על נתון מדהים, בהתחשב בכך שהאוכלוסייה כולה מונה כשבעה מיליון איש, וכאשר תורידו פלחים רבים באוכלוסיה שהם לאו דווקא רלוונטיים לעולם המסחרי – תגלו שמדובר למעשה בזירת הפרסום העיקרית של מדינת ישראל. אז איך מבצעים קידום אתרים בצורה טובה דרך פייסבוק?

שתי שיטות לבחירתכם

יש למעשה שתי שיטות לביצוע קידום אתרים דרך פייסבוק. השיטה הראשונה, נקראת הקידום האגרסיבי, או אם תרצו הקידום המקיף. שיטת קידום זו מתאימה מאד למי שרוצה לא רק למשוך לקוחות, אלא ממש ליצור מיתוג מתאים של העסק שלו. מדובר בין השאר על פתיחת דף עסקי בפייסבוק, הפצת הודעות בדף בצורה דו-יומית לפחות, אם לא יומית. הוספת משחקים לדף העסק, הוספת קטעי וידאו ותמונות באופן שוטף, לענות לפניות הגולשים מידי יום. כמו שאתם שמים לב, צורה כזו של קידום אתרים מצריכה שיהיה גם אדם שישב על דף הפייסבוק באופן קבוע ויתפעל אותו ללא הפסקה. רוב החברות הגדולות, אוהבות שיטה זו – ולו רק כדי לתת מענה למתחרות שלהן, ולקבע את מעמדן בתוך פייסבוק.

השיטה השנייה של קידום אתרים בפייסבוק, היא שיטה אשר מתאימה לחברות בסדר גודל בינוני-קטן. גם הן כמובן צריכות לפתוח דף עסקי, אך עיקר המאמץ שלהן הוא במה שקרוי facebook ads. בדומה לgoogle ads, גם כאן התשלום שתעבירו לפייסבוק יהיה עבור כל הקלקה. עם זאת, השוני המרכזי של facebook ads, שאפשר להגיד שגם שינה לחלוטין את תפישת הפרסום באינטרנט – הוא בכך שבפעם הראשונה הפרסום נעשה כפוי על הגולש, ולא נתון לבחירתו (זאת בניגוד לתפישת הפרסום של גוגל, ותפישת הפרסום שרווחה באינטרנט ככלל עד לא מזמן). בשיטה זו אתם מגדירים לפייסבוק מראש מי קהל היעד שלכם ע”פ מין, קבוצות גיל, עיסוק וכיו”ב – והוא יציג את המודעות המתאימות לפלח אוכלוסייה זה.

אז במה כדאי לבחור?

שתי השיטות הן אפקטיביות, רק שכל אחת מבצעת קידום אתרים בצורה שונה. שיטה אחת מבצעת קידום אתרים גם לצורך הגדלת מכירות אבל גם לצורך מיתוג. השיטה השנייה היא בעיקר לצורך הפניה לאתר מסוים או לדף נחיתה מסוים והגדלת המכירות ופחות לצורך מיתוג של חברה.

חשוב גם לזכור שהצורה השנייה של קידום אתרים היא זולה יותר ומצריכה פחות משאבים. אם אתם חברה בסדר גודל גדול, או שתאם ממש מעוניינים לבצע מיתוג מיוחד האופציה הראשונה היא כמובן עדיפה עבורכם. בכל מצב אחר – האופציה השנייה תשיג את מטרתה בצורה טובה.