עד לא מזמן, פונקציית ה Nearby בפייסבוק הראתה למשתמשים איפה החברים שלהם עשו צ’ק אין לאחרונה. מעכשיו פייסבוק נכנסים בתור מתחרים רציניים על החיפוש המקומי. פייסבוק מרחיבים את הפונקציה לכך שתוכלו לראות עסקים  ומקומות אחרים בסביבה כאשר אתם משתמשים בטלפון הסלולרי גם באמצעות אנדרואיד וגם באמצעות IOS.

תחרות על החיפוש המקומי

את המקומות יהיה ניתן לחפש לפי שמם או דרך הקטגוריה אליה הם שייכים. השינוי הזה נועד להפוך את פייסבוק כמקור יעיל לחיפוש מקומי. תוצאות המקומות אשר יופיע בחיפוש יהיו לפי כמה קריטריונים: כמה כוכבים קיבל המקום, כמה צ’ק אינס בוצעו בו, כמה לייקים יש בו וכמה המלצות הוא קיבל. וכך מיתוג וקידום העסק בפייסבוק הופך להיות חשוב יותר מאי פעם. מי שעושה צ’ק אין בבית העסק יכול לדרג אותי במתן כוכב אחד ועד חמישה כוכבים.

אופטימיזציה לדף הפייסבוק

פייסבוק מסתמכים אך ורק על המידע המופיע ברשת החברתית אודות העסק. כל שאם אין לעסק שלכם דף עסקי בפייסבוק אתם לא תופיעו בכלל בחיפוש המקומי של פייסבוק. זה לא מספיק רק להקים דף פייסבוק. יש לבצע לו אופטימיזציה כדי לקבל דירוג טוב יותר בחיפוש המקומי. עדכנו את הדף לעיתים קרובות. דף פעיל יקבל עדיפות על פני דף שלא קורה בו כלום. ודאו שיש בו את כל הפרטים הבסיסיים. מספר טלפון, כתובת, שעות פתיחה ועוד. חשוב מאוד לעדכן את הקטגוריה הנכונה אליה העסק שייך כדי שתופיעו באופציות כאשר מישהו מחפש עסק מהסוג שלכם.

מיתוג הדף העסקי

אומנם החיפוש בפייסבוק לא יהיה מפורט ומורכב כמו בגוגל, אבל הוא יעיל מאוד מכיוון שגם ככה אנשים מבלים זמן רב בפייסבוק, ובמקום לצאת ממנו, הם פשוט יכולים לחפש דרכו. אם עד עכשיו חשבתם שאתם יכולים להסתדר ללא מיתוג בפייסבוק, זה הזמן להתחיל להשקיע בדף. אנשים לא ישפטו אתכם רק לפי הדירוג בפונקציה אלא גם לפי איך שהדף שלכם נראה. אם הוא לא ממותג  – הוא יחשוב שאתם עסק לא רציני.

מקור המאמר:
https://searchengineland.com/facebook-nearby-local-search-142617