עדכוני גוגל לחודשי יוני ויולי 2012

בתחילת כל חודש, גוגל מפרסמים את רשימת העדכונים לגבי החודש הקודם. לרוב מדובר בעדכונים ושיפורים לאלגוריתמים שפותחו בעבר. לפעמים מדובר באלגוריתמים חדשים לגמרי או דרך פעולה מסוימת בה גוגל בחרו. חשוב מאוד לעקוב אחר עדכוני גוגל באופן קבוע. הם עוזרים להבין כיצד פועל מנוע החיפוש ומסייעים בתכנון אסטרטגיות קידום לעתיד. אם האתר שלכם התדרדר באופן משמעותי בוקר אחד, הצצה בעדכוני גוגל יכולה להסביר לכם מה הוא מקור הבעיה.  משום מה גוגל דילגו על העדכונים לחודש יוני ובמקום זאת פרסמו עדכון דו חודשי השבוע.

השתלטות אתר על הדף הראשון

בלא מעט מקרים קורה שאתר מסוים לוקח את רוב שטח הדף הראשון. כלומר קישורים מדומיין אחד מופיעים על אותה מילת מפתח, כך שדומיין אחד שולט על 80% מהדף הראשון. גוגל ניסו לפתור בעיה זו. הם טענו שאתר לא צריך להופיע ביותר  מ 3-4 תוצאות לכל היותר. קישורי אתר, מצב בו כמה קטגוריות מהאתר מופיעות מתחת לתוצאה הראשונה, היו אמורים לפתור את הבעיה, אך כרגע המצב רחוק מלהיות מושלם. גוגל עובדים על שיפור נושא זה.

איכות תוכן

כצפוי גוגל ממשיכים להדגיש עד כמה חשוב להם תוכן איכותי. לכן, גם החודש, הם שיחררו כחצי תריסר עדכוני אלגוריתמים (בין היתר לגוגל פנדה) האמורים לעזור למנוע החיפוש למצוא ולאתר תוכן איכותי. כך שגם החודש כדאי להשקיע בתוכן איכותי, כי בסופו של דבר, היום בו רק תוצאות איכותיות יופיעו בדף הראשון הוא ממש כאן מעבר לפינה. כך שעדיף מעכשיו להתחיל לחסל את כל התוכן שאין לו שום תרומה אפקטיבית לאתר. התוכן חייב להיות ייחודי. ככל שתעבדו יותר על יצירת סמכות ואיכות, כך תקבלו עדיפות גדולה יותר מגוגל.

קישורי אתר

גוגל הכריזו על שינויים בקישורי האתר. השינויים כוללים הורדת טקסט שאינו רלוונטי לגולש מתוך הקישורים המופיעים במנוע החיפוש. שיפור ביכולת של גוגל לחלק את האתר בצורה טובה יותר לאשכול קטגוריות. יכול להיות מאוד שעדכונים אלה ישפיעו לא רק על קישורי האתר אלא גם על שאר הקישורים המופיעים בצורה רגילה בגוגל.

 

 

מקור המאמר: https://searchengineland.com/googles-june-july-updates-130392