מה חדש בגוגל אנליטיקס

אם אתם עדין לא משתמשים בגוגל אנליטיקס אז הגיע הזמן שתעשו את זה. השימוש בגוגל אנליטיקס תורם לקידום האתר על ידי ניתח והבנת מצבו. בלי גוגל אנליטיקס יהיה לכם קשה מאוד לדעת מה הם בעיות האתר, אילו דפים נחשבים למיותרים או לא טובים ומה צריך לעשות על מנת לתת לאתר שלכם נראות טובה יותר במנוע החיפוש. גוגל אנליטיקס הולך ומשתפר משנה לשנה. השבוע  נחת מייל בתיבת הדואר של משתמשים רבים עם פירוט העדכונים החדש.

הערכת תרומת המדיה החברתית לקידום: נוסף סט עדכני של דיווחים על המדיה החברתית. בעזרת האופציות החדשות תוכלו לדעת עד כמה המדיה החברתית המוטמעת באתר שלכם תורמת לו ועד כמה השימוש במדיה החברתית בכלל תורם לקידום האתר.

יצוא ושיתוף דוחות: הגרסה החדשה של גוגל אנליטיקס מאפשרת לייצא את הדוחות שנוצרים וכמו כך לשתף אותם. אפשר להוריד את הדוחות ולשלוח אותם  דרך המייל ללקוחות או לשותפים העסקיים. מקדמי האתרים תמיד מכינים דוחות אנליטיקס ללקוחות. עכשיו פשוט אפשר להוריד אותם, להוסיף כמה שורות של פרשנות וכך להפוך את העבודה להרבה יותר מהירה ופשוטה.

מעקב אחרי רצף מהלכי הגולשים באתר: רבים מהמשתמשים בגוגל אנליטיקס מבצעים מעקב ספציפי אחר סרטוני וידאו או פיצ’רים אחרים באתר. עכשיו אפשר לראות את הדרך אותה עשה הגולש באתר. למשל מה הוא בדיוק רצף הפעולות שלו. איפה הוא התחיל, לאן הוא המשיך ואיפה הוא סיים.

להבין מהו ערך השיווק הרשתי: לפעמים קשה לדעת מה בדיוק הוביל למכירת מוצר כלשהו, או איזה צעד היה הנכון ביותר מבחינה שיווקית. בגרסה החדשה של גוגל אנליטיקס אפשר להגדיר לכל דבר מנפרד מה היא תרומתו ולאחר מכן לשכלל את התוצאה ולראות אילו צעדים הם היעילים ביותר.  למשל עם כניסה דרך מילת מפתח כלשהי תרמה לקניית המוצר ישירות-  אפשר לתת לה ערך גבוה. אם סרטון וידאו גרם לקניית המוצר, או כניסה דרך דף הפייסבוק עשה את זה, אפשר לתת לכך ערכים בהתאם.