מדוע מנהלי אתרים אינם משיבים לפנייתך?

מאז שפתחתי את הבלוג האישי, “הופצצתי” בבקשות לכתיבת פוסט מאורחים שונים, מעטים מהם היו שווים קריאה וכתיבת תגובה. יחד עם זאת, רק אימייל 1 מתוך 267 אימיילים גרם לי להשראה לכתוב את המאמר הזה, בנושא: מה גורם לאימייל להיות אטרקטיבי עבור מנהלי אתרים ובלוגרים בכדי שהם ישיבו לו. הזרם הבלתי פוסק של בקשות הבנויות בצורה גרועה גורם להדגיש דווקא את ההיפך, כיצד אימייל צריך להיות רשום ובנוי. מאמר זה בנוי בדיוק כמו התהליך שכותב המאמר עבר תוך קריאת הבקשות שנשלחו אליו, טעויות נפוצות ופתרונות לשיפור.

i. דוגמא לבקשה גרועה. לכל הסקרנים לגבי לאן רכישת חבילות קידום “זהב” תוביל אותך, להלן דוגמא למייל שקיבלתי לאחרונה:

שלום,

צירפתי 2 מאמרים לאימייל זה. בבקשה תעבור עליהם אם אתה מתכוון לפרסמם בבקשה תשלח לי לינק URL בחזרה אליי.
כמקצוען בתחום אופטימיזציית אתרים, פניות ואימיילים שכאלו פשוט גורמים לי לצחוק. כבלוגר נלהב, אימיילים שכאלו גורמים לי לכעוס משלוש סיבות עיקריות: לא מקצועי, דקדוק לוקה בחסר/מאמר אשר כתוב גרוע, כותב המייל מבקש שאעבוד עבורו, מי הוא בכלל? 24 שעות לאחר מכן, לפני שהספקתי לקרוא את המאמר, להלן אימייל המשך של אותו כותב:

שלום,

מה קורה אם יש בכלל בעיה עם המאמר שלי. בבקשה תיידע אותי. אני ממתין לתגובתך.
כותב המייל הציע חבילת קידום אתרים “זהב”, לאחר מחקר קצר על החברה אליה שייך כותב האימייל, גיליתי שכותב המייל לפחות עקבי בלהיות מעצבן! חבילה שכזו באמת עולה 499$… עדיף כבר לבזבז את הסכום בבר כלשהו.  במאמר עצמו היה קישור אחד ובודד המוביל ללקוח של החברה, לא רק שיכול להיות מאוד קל “לגנוב” את אותו לקוח, נוכל גם להשתמש באתר שעבר “פינגוויניזציה” ולכתוב עליו מאמר.
ii. דוגמא לבקשה “לא רעה”. לאחרונה השקתי אתר משלי עם מעט תוכן, אם בכלל, ללא קישור לפרופיל ועדיין קיבלתי בין 10 ל 14 בקשות לפרסם פוסטים אורחים, ליום… תתארו את מצבו של מנהל האתר בעל הבלוג הפופולארי, כמה בקשות הוא מקבל. יחד עם זאת, המטרה שלך בשיווק אינטרנטי היא פשוטה, להבליט את עצמך בשליחת אימייל פשוט ואישי, משהו שיגרום למנהל האתר להרגיש כך:

ג’יימס,

בלוג מצוין, מאוד נהניתי לקרוא את המאמר על הקשר בין הצלחת עסקים לרשתות חברתיות. קיוויתי שאוכל לפרסם מאמר באתר שלך. יש לי מס’ רעיונות שאני עובד עליהם: שיטות שיווק מוזרות שעובדות ושיווק: אין תשובה אחת ברורה, המטרה האמיתית מאחורי פרסומת. 

אשמח מאוד לשמוע ממך ולקבל פידבק, בתודה מראש.

 

לא מייל מושלם, אך שולח המייל קיבל את מבוקשו וזכה בקישור. להלן הסיבות אשר גרמו לי להשיב למייל: נתן לי מבחר של רעיונות לבחור מהן, ציין במפורש מהו הרווח שלי, מייל באורך קצר ולעניין. להלן שלוש דרכים כיצד הם יוכלו להבטיח תגובה בטוחה לאימייל הבא: ציין בקצרה כיצד מצאת אותי, אני מעריץ של אנשים נלהבים, האם אתה זמין לשאלות או לשיחה?  בנוסף, אל תלך מסביב לגבי מה שאתה באמת רוצה, מלהיות ישיר, אתה רק תרוויח, ומאוד קשה לבטוח במישהו שמעולם לא פגשת באופן אישי, כאשר השיחה נעשית באופן מקוון.

 

iii. להגיע לאנשים אמיתיים. השעה הייתה 7:30 בבוקר כאשר התחלתי בשגרת הקפה וקריאת המיילים על הבוקר כאשר נתקלתי בפנייה במייל וכמעט הגבתי באופן אוטומטי לפני שהבנתי במי מדובר. מדוע? מכיוון שהאימייל היה מיועד באופן אישי אליי ונתפר עבור צרכיי, נעשה עבורי קל מאוד למלא אחר בקשתו, הוא הציג את עצמו! הוא זמין על מנת לשוחח על הגרפיקה, והוא השיב למייל הפולו-אפ שלי.

 

אני ממליץ בחום לעקוב אחר רוב, בטוויטר שלו, בשביל לקבל עצות שוות ב SEO ותובנות שיווק מעניינות.

 

 

מקור המאמר:

 

https://www.seomoz.org/blog/why-webmasters-arent-replying-to-your-outreach