טיפים לשימוש בגוגל אנליטיקס

אנשים רבים מחברים את האתר שלהם לגוגל אנליטיקס  ועוקבים רק אחרי מספר הכניסות ומספר הצפיות בדפים. גוגל אנליטיקס יכול לעזור לקידום האתר הרבה מעבר לכך. גוגל אנליטיקס נותן מדדים נרחבים ומדויקים על אינטראקציית הגולשים עם האתר. בעזרת מדדים אלו אפשר לעלות על בעיות ולדעת מה צריך לשפר ועל מה צריך לשמור. גוגל אנליטקס הוא כלי חשוב לכל מקדם אתרים כמו גם לכל בעל אתר. אז קבלו כמה טיפים לגוגל אנליטיקס על פי יוג’ין אופראה.

מטרות –  אם באתר שלכם יש דף נחיתה או שיש לכם חנות וירטואלית, אתם יכולים להגדיר בגוגל אנליטקס מטרה מסוימת. למשל מילוי פרטים בדף נחיתה או מכירה פריט כלשהו. איך גוגל אנליטיקס יודע שמישהו מילא פרטים? ברוב האתרים, אחרי שהמשתמש משאיר פניה,  נפתח לו דף נוסף המודה לו על הפעולה. הגדירו בגוגל אנליטיקס שיסמן כמטרה את הדף בכל פעם שהמשתמש מגיע אליו.

מהירות האתר –  אל תשכחו לבדוק את מהירות  האתר. בעזרת גרף תקופתי תוכלו לראות מתי האתר זז מהר ומתי הוא זז לאט וכך לאבחן את מקור הבעיה וגורמיה. בעזרת אופציה זו תוכלו לראות את מהירות טעינת הדפים ולמצוא דפים עם תוכן כבד מידי. כדי להגדיל את מהירות הטעינה אפשר להקטין את התמונות. טעינה מהירה משפרת את חוויית הגולש ואפילו את דירוג האתר.

אפשרו חיפוש באתר –  לאחר שתכניסו תיבת חיפוש , אתם תראו בגוגל אנליטיקס בדיוק את מילות המפתח הספציפיות בעזרתם אנשים מחפשים. בנוסף, תיבת החיפוש תגדיל את זמן השהיה באתר ותגרום לגולשים לגלות יותר תכנים. אם יש להם אלפי דפים באתר, אנשים לא יצליחו להגיע לדפים הישנים ללא תיבת חיפוש.

מעקב אחרי התרחשות –   תבדקו מי צופה בסרטונים באתר במלואם ומי מעביר קדימה. עקבו אחרי כמה פעמים הורדו מתוך האתר דברים חינמיים שפרסמתם. שימו לב מה הם מילות המפתח הנפוצות ביותר איתם אנשים מגיעים לאתר. מעקב אחרי התרחשויות יעזור לכם לעצב את האתר והתוכן בצורה נכונה. אם רוב האנשים לא צופים בסרטון עד הסוף, אז כדאי לשקול להעלות סרט קצר יותר או מעניין יותר.

התרחשות בזמן אמת –  לא מזמן גוגל אפשרו לראות מה גולשים עושים באתר בזמן אמת. כך תוכלו ללמוד את התנהגות הגולשים. למשל אם תראו כמות גדולה מאוד של גולשים בבאת אחת באתר, אולי יהיה כדאי לכם להקדים מבצע שתכננתם. כך תוכלו לדעת גם מתי הכי כדאי להעלות תוכן חדש לאתר.