טיפים למניעת אחוז נטישה גבוה מדפי נחיתה

לדפי נחיתה יש כמה מטרות ממוקדות: לתפוס את עינו של הגולש, לגרום לו להבין במהירות במה מדובר ולעורר בו את הרצון להתקשר לבעל העסק. לכן חשוב להשקיע בכל פרמטר בדפי הנחיתה ולא להעלות סתם דף לאוויר. אחרת, הכסף שתשרפו על מודעות הממומנות של גוגל יחשב לבזבוז ובנוסף אתם סתם תשרפו זמן. אז קבלו כמה טיפים שימנעו מגולשים לברוח מדפי נחיתה.

דפי ניסיון

לא תמיד ברור מה לא בסדר בדף הנחיתה. לכן כדאי קודם כל להעלות קמפיין בתקציב קטן ולראות האם אנשים נשארים בדף או שהם נוטשים אותו מיד. כך תוכלו לתקן את הדף כמה וכמה פעמים ולראות מתי אחוז הנטישה מצטמצם ומתי הוא גדל. כשתגיע לאחוז טוב, תוכלו להגדיל את התקציב וללכת על כל הקופה. אם אין לכם את התקציב לקמפיין ניסיוני, שלחו את דף הנחיתה לחברים וקרובי משפחה ובקשו מהם לתת חוות דעת על הדף. תשאלו אותם האם כל הפרטים בדף ברורים, האם הם מצליחים להשאיר את הפרטים במערכת או האם הם יכולים ליצור קשר בקלות על בעל העסק.

בדקו על מה מקליקים הגולשים

דף הנחיתה צריך להיות ממוקד ויחד עם זאת גם לא דל מידי. בדקו בגוגל אנליטיקס על מה הגולשים מקליקים ועל מה לא. כתוצאה מכך תדעו אילו חלקים יש להסיר או לחזק בטח. האם להרחיב חלק מסוים, או לצמצם חלק מסוים. זכרו דף נחיתה לא צריך להיות אתר ומצד שני גם לא פוסטר שישאיר את הגולש אדיש.

כתיבה נכונה

דף נחיתה הוא לא מאמר. לכן על תעמיסו עליו תוכן. היו קצרים וממוקדים. רוצים לידע? להעביר מסר. כתבו בשורות קצרות של 5-7 מילים. אם הגולש ירצה לדעת עליכם יותר, הוא יחפש את האתר שלכם, לכן כדאי שיהיה גם לינק לאתר בדף הנחיתה. ככל שתספקו לגולש את המידע בצורה הברורה והקצרה ביותר –  כך יגדל הסיכוי שהוא יהפוך ללקוח.

המאמר מבוסס על:  https://searchengineland.com/7-tips-to-avoid-high-bounce-rates-on-your-landing-pages-141003