הקורלציה בין שיתוף חברתי לבין קישורים נכנסים

במהלך השנים האחרונות, כותב הפוסט חקר נושאים, כתב עליהם ודיבר עליהם, אך המשותף לכולם היא ההתפתחות האדירה בכל התחומים. אחת מהשאלות נפוצות ביותר שנשאלות הוא הקשר בין שיתוף במדיות החברתיות וביצועי קידום האתרים ה- SEO. הודות לצוות המדהים של SEOmoz לכותב הפוסט הייתה גישה לנתונים מובחרים והאפשרות לחקור את הנושא באופן מדעי.

על מנת להשלים את הניתוח, ליקט כותב הפוסט, מסד נתונים של יותר מ25,000!!! כתובות URL אשר שותפו לפחות פעם אחת באחת מן שלוש הרשתות החברתיות הגדולות (facebook, twitter & linkedin), היו לפחות לפני עד חודש ימים והיה להם קישור נכנס אחד לפחות.

ראשית, כותב הפוסט חיפש את הקשר בין מספר הפעמים שכתובת ה – URL צוייצה בטוויטר בין מספר הקישורים הנכנסים שהציוץ הצביע עליהם. הכותב מצא קשר חיובי ומשכנע. אותם URL שקיבלו יותר אהבה מטוויטר קיבלו יותר קישורים.
שנית, כותב הפוסט חיפש בפייסבוק ומצא, באופן לא מפתיע במקצת, כמעט את אותו אפקט. הפופולאריות של פייסבוק קשורה באופן ישיר לפופולאריות של כתובות URL מסוימים.

ולבסוף, כותב המאמר בדק בשיתוף בלינקדין. כמובן שהמספרים הם הרבה יותר קטנות, תודות לפעולת השיתוף האקטיבית שהיא כמובן, רבה יותר ונפוצה יותר מבטוויטר ובפייסבוק, אך עדיין נמצא קשר חיובי אחר.

עבור כל שלושת הרשתות החברתיות הגדולות, ה – “big three” : טוויטר, פייסבוק ולינקדין, מצא כותב הפוסט כי קיים קשר חיובי ביניהם לבין קישורים נכנסים המצביעים על כתובת אתר מסוים. זו התוצאה שכותב הפוסט ציפה לראות. יחד עם זאת, כאשר כותב המאמר לקח צעד אחורה והשווה את הנתונים עם המקדם של פירסון לבדוק את הקורלציה של שלושת הרשתות החברתיות לבין הקישורים הנכנסים, התוצאות היו די מפתיעות.

בעוד שלשלושת הרשתות החברתיות הייתה קורלציה חיוביות לקישורים הנכנסים, כוחו של הקשר היה חזק יותר ובצורה ניכרת בלינקדין. לכן, בעוד לינקדין עשוי להיות הבחירה הברורה לשיתוף של כל פעילות, לנתונים יש השפעה רבה וזה עדיין מאוד חשוב עבור משווקים להבין את הנושא, במיוחד כאלו אשר מעוניינים גם בביצועי קידום אתרים, ה SEO.

 

 

המאמר תורגם בשלמותו מהאתר: “https://www.seomoz.org/blog/new-data-the-correlations-between-social-sharing-and-inbound-links