אנשי מפתח לקידום אתרים

קידום אתרים היא עבודה קשה. היא רחוקה מלהיות מדע מדויק ולכן אין שום פתרונות חד משמעיים בעזרתם אפשר להביא אתר לדף הראשון בכמה צעדים פשוטים. חלק מבעלי העסקים מקדמים אתרים בעצמם, חלק שוכרים מקדם אתרים שיעבוד רק על האתר שלהם ואחרים נותנים את האחריות לחברת קידום גדולה. כאשר מקדמים אתר, חשוב לשמור על קשר עם כמה אנשי מפתח, כפי שבריאן פרובוסט טוען ב SEOMOZ.

אנשי גוגל

אומנם לא קיימת האפשרות להתקשר לגוגל  כדי לבקש מהם לבצע פעולה כלשהי על האתר כדי שהוא יקודם מהר יותר, אבל לא יזיק לשמור על קשר אם אנשי גוגל למקרה של תקלה או למען קבלת עצות. למשל עם קמפיין המודעות הממומנות שלכם תקוע,  עובד גוגל  יכול להסביר לכם מה הבעיה. כי כאן מדובר בקידום עליו משלמים לגוגל, לכן אתם זכאים לקבל סוג של שירות לקוחות.

מעצבים ומתכנתים

לפני שאתם מחתימים לקוח על קידום אתר, כדאי להכניס סעיף בחוזה או לפחות להגיע להסכם בעל פה על כך שכל שינוי יתבצע תוך כדי התייעצות על צוות הקידום. מעצב האתר עלול לשנות את העיצוב כך שהאתר יהפוך לממש לא ידידותי  למשתמש. גם המתכנת עלול לשנות את האתר מבלי להתחשב בהתאמתו למנועי החיפוש. כדי למנוע מצב של יצירת נזק קידומי לאתר מבלי שתדעו מדוע זה קרה, תמיד צריך לשמור על קשר עם כל מי שאחרי על האתר.

יועצי קידום

בכל תחום יש את זקני השבט. כלומר מומחים בעלי שנים של ניסיון. על תתביישו להתייעץ אם אנשים מנוסים יותר ממכם. לכל מקדם בתחילת דרכו יש מה ללמוד. גם מקדמים מנוסים לומדים כל הזמן. עדיף להתייעץ עם מומחה לגבי נושא בו אתם נתקלתם בבעיה, מאשר לנסות לפתור אותה לבד ואחר כך לגרום נזק לאתר. יצירת קשרים עם מקדמי אתרים היא חיונית לטובת כל הצדדים. כי אם אתם נוהגים להחליף קישורים על מקדמי אתרים, מדוע שלא תחליפו עצות?

מנהלי מדיה חברתית

המצב האידאלי קורה כאשר חברת הקידום אחראית גם על העבודה ברשתות החברתיות. אבל  אם הלקוח החליט לפצל את העבודה בין חברות, שמרו על קשר עם מנהלי המדיה החברתית. הרי כל מאמר שעולה באתר – צריך להיות מקודם גם ברשת החברתית. פעמים רבות יש לבצע פעולות גם באתר וגם במדיה החברתית.