10 טיפים לקידום סרטונים ביוטיוב

כשחושבים על קידום אתרים, באופן טבעי חושבים קודם כל עד קידום אורגני בגוגל. אבל תחום ה SEO   אינו מסתכם אך ורק בקידום במנוע החיפוש של גוגל. יש מקומות, כמו רוסיה, בהם גוגל הוא לא מנוע החיפוש הפופולארי, ולכן יש להתאים את קידום האתר שם גם ליאנדקס. בנוסף, כמו שעושים אופטימיזציה לאתר, כך גם צריך לעשות אופטימיזציה לסרטונים ביוטיוב. כי על מנת למשוך תנועה מתוך יוטיוב לאתר צריך לתת לסרטונים נראות טובה במנוע החיפוש של יוטיוב. קבלו 10 טיפים איך לשפר את דירוג הסרטונים.

1. לייקים: לייקים בתוך פייסבוק ולייקים בתוך היוטיוב הופכים את הסרטונים ליותר פופולריים ברשת החברתית וביוטיוב. אז כשאתם מעלים סרטון, על תשכחו לעשות לו שיתופים ברשתות החברתיות כדי לקבל לייקים פנימיים וחיצוניים.

2. העלאת תוכן באופן עקבי: אם אתם לא נוהגים לעלות סרטונים באופן קבוע, הסיכוי של הסרטונים שהעליתם לקבל נראות טובה הוא נמוך מאוד. העלו סרטונים  לעיתים קרובות. כך תגרמו לאנשים להירשם לערוץ היוטיוב שלכם ולהגדיל את מספר הצפיות באופן משמעותי.

3. יצירת תוכן: הגיבו על סרטונים אחרים וצרו תנועה מהם אליכם. הימנעו מלעשות ספאם.

4. טייטלים: כמו באתר, כך גם בסרטונים חשוב לכתוב כותרות טובות, רלוונטיות ומדויקות על תוכן הסרטון. שימו את מילות המפתח בתחילת הכותרת ואת המיתוג בסופה.

5. תגיות: חשוב לכתוב תגיות טובות. השתמשו בתגיות נפוצות, ספציפיות ורלוונטיות לנושא הסרטון. מקמו את מילות המפתח החשובות כתגיות ראשונות. הכניסו לפחות 12 תגיות.

6. תיאור: גם כאן חשוב לא רק לתאר את מה שקורה בסרטון אלא לנצל את המקום להכנסת מילות מפתח ולינקים לאתר, דף הפייסבוק, הטוויטר, ולערוץ היוטיוב עצמו.

7. הפנו לסרטוני וידאו אחרים: כדי לקבל צריך לדעת גם לתת. יוטיוב מעדיפים סרטונים שמפנים לסרטונים אחרים, כך שכדאי לעשות זאת. כמו בתחום קידום האתרים, צריך לפעמים לשתף פעולה עם מתחרים כדי לעזור האחד לשני.

8. פלייליסט: אם תכניסו את הסרטונים לפלייליסטים גם כן תקבלו עדיפות מיוטיוב בדירוג.

9. תגובות: חשוב להפיץ את הסרטונים גם כדי לקבל תגובות. גם להם יש השפעה על קידום הסרטון ביוטיוב.

10. תגובה על התגובות: אם תגיבו בשעות הראשונות על תגובות של אחרים זה יעזור מאוד לקידום הסרטון. התוכן עצמו שנוצר כתוצאה מהדיון – גם לו יש ערך קידומי כמו למאמר. התוכן הכתוב ביוטיוב הוא הגורם המרכזי לדירוג סרטונים במיקום טוב.