קבלת נתונים מדויקים מגוגל אנליטקס

הצפיפות הגדולה של אתרי אינטרנט והמלחמה על כל גולש הפכה את היכולת לייצר אתר איכותי, שמצליח להביא אליו גולשים מכל רחבי העולם – לחיונית. כיום מבינים יותר ויותר מנהלים שרק באמצעות הגדלת נתח הגולשים ניתן לבסס את המעמד של האתר, כאשר הצעד הראשון הוא ניתוח המצב הקיים.

מנתחים את המצב הקיים ומשפרים את העתיד

כאן נכנס לתמונה כלי כמו גוגל אנליטיקס, המאפשר קבלת נתונים מלאים על כל מה שקשור לאתר אינטרנט בקלות וביעילות. בעזרת גוגל אנליטיקס ניתן לזהות כמות גולשים בכל שעה, דקה ושנייה, ובכך לבחון מהן הפעולות אשר גורמות לגדילת התנועה או לחילופים לירידה בה. בנוסף, מאפשר גוגל אנליטיקס לבדוק את המקור של הגלישה: האם הגולשים הגיעו ממנועי חיפוש, או מבאנרים באתרים אחרים? ידע כזה יעזור לנו כמנהלים ומפתחים לדעת באיזה משאבים להשקיע יותר ובאילו פחות. במקביל, גוגל אנליטיקס הוא כלי יעיל מאוד על מנת לתת אינדיקציה על עמודים מסוימים באתר לעומת עמודים אחרים. הוספתם אפליקציה או טקסט בעמוד מסוים? בדיקה של גוגל אנליטיקס תתן לכם תשובה לשאלה האם הצעד הזה היה יעיל, ובכמה הוא הגדיל את החשיפה של האתר שלכם.

היתרון: שימוש פנימי במקביל לשימוש החיצוני

כל אחד יכול לעשות שימוש בכלי מחקר כאלו, והעובדה שאת גוגל אנליטיקס ניתן להוריד בחינם הופכת דווקא אותו לאטרקטיבי אף יותר. אם אתם דוגלים בסבלנות, עליכם לדעת שבעזרת גוגל אנליטיקס תוכלו להצליב בין נתונים בתקופה מסוימת לעומת תקופה מקבילה אחרת. בטווח הארוך מדובר על מידע חשוב מאוד להצלחת מהלכי פרסום ושיווק. גוגל אנליטיקס אינו מונע מכם לקבל את כל המידע בדו”ח מפורט אחד, ובכך מקל עליכם את ניתוח הנתונים. יתרון נוסף של גוגל אנליטיקס הוא באספקט השימוש הפנימי. אם אתם מעוניינים להעביר מידע לעובדים שלכם ולהראות להם את תוצאות העבודה הקשה שנעשית בחברה, ביכולתם להשתמש בנתוני גוגל אנליטיקס על מנת לקבל את האינפורמציה הזו ללא השקעה מיוחדת.

לא רק מחקר סטטיסטי

בניגוד למה שנהוג לחשוב, השימוש הנפוץ ביותר של כלים כמו גוגל אנליטיקס הוא לאו דווקא לטובת מחקרים מעמיקים. ברוב המקרים מספק גוגל אנליטיקס אינדיקציה מדויקת למצב הנתונים העכשווי, גם מבלי להיכנס לעובי הקורה. הזמינות של גוגל אנליטיקס והנוחות בהוצאת הנתונים הופכים את גוגל אנליטיקס להרבה יותר מכלי סטטיסטי המופקד בידיהם של מנהלי אתרי אינטרנט. למעשה, גוגל אנליטיקס הוא חלק בלתי נפרד מהאתרים השונים בכל רחבי העולם ובכך הוא מקבל מקום של כבוד גם בסביבת העסקים הקונבנציונאלית יותר.