על קידום אתרים בעבר ובהווה

עולם קידום האתרים משתנה ללא הרף,  הקצב הוא מסחרר. השינוי המואץ מהווה לעיתים גם ברכה וגם קללה לתעשיית קידום האתרים. כיום יש אינספור אפשריות ובעיות שעלינו להתמודד איתם כגון אופטימיזציה של אתרים ועוד, לצערנו נראה כי, לפחות בחלק מן המקרים, כי טכניקות קידום האתרים הישנות לא רק נחשדות ביעילותן אלא גם בכדאיותן.

כיום אנו עובדים בעידן הפנדה, הפינגווין ועוד, ישנם עונשים וישנם אלגוריתמים אשר נועדו לקחת אותנו מס’ צעדים קדימה או אחורה ומי יודע מה מצפה לנו בהמשך הדרך? מה אנחנו כמקדמי אתרים צריכים להגיד ללקוחות שלנו או לעובדים שלנו לעשות כעת? הסיפור של צ’יקן ליטל הוא רק סיפור עם מוסר השכל שמסביר כי השמיים לא באמת יכולים ליפול, לפחות לא עבור מקדמי אתרים. למעשה, החוט אשר מקשר בין כל השינויים הללו הוא שהרצת אתר לטובת בעליו ולא לטובת הגולשים והקוראים באתר, מהווה בעיה. 

כתוצאה מכך, ההבדלים בין קידום אתרים “לבן” לבין קידום אתרים “שחור” נשארים ברורים מתמיד. אם אתה כמקדם אתרים צריך לבנות מותג, לייעל את האתר ולהעביר מסר ברור כיצד להצליח באופן מקוון, הדרך היא ישרה, סלולה וברורה מאי פעם. הבעיה שכרגע עומדת בפנינו היא ההשלכות הפוטנציאליות של דרך קידום האתרים הישנה והם “קיצורי הדרך”. תמיד דגלתי כי האסטרטגיה הטובה ביותר לאורך זמן עבור בניית מותגים לבתי עסק ברשת, היא לפתח את האתר עבור הקורא האנושי ולא עבור מנועי החיפוש. מנועי החיפוש מבזבזים כמות עצומה של משאבים, זמן, כסף ואנרגיות על מנת להבין מה אנשים באמת רוצים, מנועי החיפוש עושים כל מה שאפשר כדי לשמש כאנלוגיים אנושיים. כמובן שאלגוריתמים הם אינם אנושיים ולמחשבים קשה לפרש משהו שאינו מוגדר כטקסט וניואנסים קטנים. לאור זאת, אנסה להזהיר ולהבהיר מס’ נושאים לאור אמונתי בתחום קידום האתרים: ראשית, תפתח את אתרך עבור הקורא האנושי אשר משתמש בדפדפן במחשב. אתר שפועל בצורה זו, צריך לכסות על כשלים שונים שאלגוריתמי החיפוש גורמים. מדובר במסע אשר אמור להפוך את אתרך ליותר פשוט אנושי יותר.

כיצד “מענישים” ומנגישים את האתר?

• פיתוח מילות המפתח ותיאורי ה  metadat. על מנת לעזור לגולש האנושי ומנוע החיפוש יחדיו להבין על מה דפי האתר שלך מדברים. עליך לגלות מהן מילות המפתח שהכי רלוונטיות לאתרך ולהשתמש בהם במקומות שיש צורך לחזק.

• תיצור תוכן מעניין שקל לאיתור. בני אדם גולשים ברשת על מנת למצוא חומר שמעניין אותם. עליך ליצור תוכן מעניין, תוכן שניתן ללמוד ממנו, תוכן יצירתי ואף תוכן הומוריסטי. תפגין ואף תשוויץ באלמנט היחיד אשר גורם לאתר שלך להיבדל מהמתחרים, אתה עצמך!

• תשפר את מבנה האתר על מנת לאפשר חיפוש קל יותר עבור מנועי החיפוש. נושא זה כולל יצירת תקנון עבור כתובת ה URL  שלך תוך שימוש בהפניות קבועות כגון 301 כאשר יש צורך וכמובן לצמצם את עומק התיקיה שלך ללא יותר משלוש תיקיות משנה. טיפ נוסף הוא להשתמש בתיקיות המבוססות על מילות מפתח ושמות תיקיות.

• החלפת לינקים עם אתרים איכותיים. החלפת קישורים הייתה קלה בעבר, נכון? הפינגווין של גוגל הפך את הנושא ב180 מעלות, היום יש לחשוב במונחים של איכות בניגוד לכמות. כל שעלייך לעשות הוא לאתר ולזהות את הנישות המתאימות לך ברחבי הרשת אשר פונות לאותם קהלי יעד כמוך ותיצור עימם קשר על מנת להחליף קישורים.

• צור קשר עם לקוחות באמצעות רשתות חברתיות. דרך מצוינת לקדם את התוכן באתר שלך היא שימוש ברשתות חברתיות. בניגוד להחלפת קישורים אשר מצריכה יצירת קשר עם הנהלת האתרים, שימוש ברשתות חברתיות יכול לעזור לך לפנות לקהל המעריצים שלך ואף לאתר ולפנות ללקוחות פוטנציאליים. צור לך הרגל לפרסם פוסטים או לציין בטוויטר באופן קבוע תוך יצירת תוכן שיעניין את קהלי היעד שלך.

• הימנעות מספאם זדוני. אם הכוונה הראשונית שלך היא לבצע קמפיין יעיל אשר ירמה את מנועי החיפוש, אזי הכיוון שלך מוטעה ושגוי לחלוטין. ברור לחלוטין ששיווק לגיטימי הוא תהליך ארוך ועבודה קשה אך הנקודה היא שהיתרונות נמשכים לאורך זמן ובעלי ערך רב.

 

 

מאמר זה נלקח :

 

https://searchengineland.com/no-seo-ever-went-wrong-by-127221