על בעיתיות התוכן בקידום אתרים

גוגל מבהירים בכל הזדמנות עד כמה חשוב לכתוב תוכן איכותי, שימושי ויעיל לגולש. בנוסף גוגל מראים אפס סובלנות כלפי ספאם, קלוקינג ומילוי  האתר במילות מפתח. לכן בעלי אתרים רוכשים היום עשרות מאמרים בחודש או כותבים בעצמם ומעלים לאתר ולבלוגים המיועדים לתמוך בו. הבעיה נוצרת כאשר מדובר בתחום קטן ומצומצם, או כאשר נאמר כבר הכל.

נושא דל לכתיבה

לא כל נושא בעולם מכיל עולם ומלואו. גוגל, כידוע, אוהבים אתרים שמתעדכנים על בסיס קבוע. אבל לא תמיד יש מה לכתוב על הנושא. למשל בעל עסק המוכר ידיות לדלתות או מוצר מאוד ספציפי כמו שקיות ניילון, בשלב זה או אחר יכתוב על כל מה שאפשר לכלוב ולא יהיה לו מה להוסיף. מצד אחד גוגל רוצים תוכן רלוונטי ועדכני. מצד שני אי אפשר לכתוב בנושאים הללו ודומים להם תוכן מבלי לחזור עליו כמה פעמים. לכך כותבי  אמרים נאלצים במקרים רבים לחזור על אותו נושא רק במילים אחרות. האלגוריתמים של גוגל לא מזהים את העניין כספאם, אך תוכן זה פחות מועיל לגולשים.

 

כפילות תוכן שהיא חובה

בעיה זו נוצרת בעיקר בחנויות וירטואלית בהן למוצרים רבים יש תוכן זהה. במצב כזה צריך לכתוב תוכן חדש לכל מוצר גם אם  אין הרבה הבדלים בינו  ולבין מוצר אחר. כותבי התכנים שוברים את הראש  לא מעט על חנויות וירטואלית.  מספיקות כמה מילים או שורות הזהות לתוכן במקור אחר וכבר מדובר  בכפילות תוכן. לא ברור עד כמה גוגל מתחשבים במצב זה. אבל כשמריצים בדיקה בתוכנה לכפילות תוכן, היא מאתר תאת הבעיה בקלות רבה.

פורום

בעקרון פורום הוא דבר יעיל מאוד לאתר. פורום פעיל מראה על עניין וגורם לאנשים לקחת חלק בתוך האתר. אך לא קל לשלוט על הגולשים. כאשר הם מצטטים האחד את השני, הם יוצרים כפילות תוכן. כאשר הם מצטטים מקורות חיצוניים גם אז הם יוצרים כפילות תוכן. במקרה כזה כפילות התוכן היא לגיטימית אולם גוגל רואים לא ממש מתחשבים במצב הגבולי הזה.