כדי למנוע שאלות מיותרות וויכוחים, כדאי למי שמבקש לשכור שירות של חברת קידום אתרים להבין את התחום בעצמו.  כדאי לגלות מה הם המיתוסים ומה הן העובדות. כמה שתדעו יותר בתור בעלי אתרים על תחום קידום האתרים, כך תבינו יותר את השינויים שמקדם האתר מבקש ממכם לעשות, ובאופן כללי תדעו להבדיל בין חברות קידום אתרים אמינות לחברות שמנסות לעבוד בצורה שחורה או חסרת אחריות. אז קבלו עשר מיתוסים (על פי סטיבן ספנסר) שכל בעל אתר חייב לדעת.

חברות קידום אתרים עובדות מטעם גוגל –  גוגל לא מאשרים, מממנים או נותנים לאף חברת קידום אתרים לפעול בשמם. חברות קידום האתרים עובדות מול גוגל ולא עם גוגל. לאף חברת קידום אתרים אין שום השפעה ישירה על גוגל. מי שמבטיח לכם זאת  – משקר. לכן גם  אף חברה לא יכולה באמת להתחייב על מיקום כלשהו.

אל תשתמשו בגוגל אנליטיקס כי גוגל ירגלו אחריכם וישתמשו במידע נגדכם –  זוהי תאוריית קונספירציה שגויה מיסודה. גוגל לא משתמשים במידע מאנליטיקס כדי לקבוע אם אתם ספאמרים או לא.

ה PR שלכם תואם לדירוג בגוגל –  אם זה היה נכון, עבודת קידום האתרים הייתה קלה מאוד. יתכן שאתר עם PR נמוך יהיה במקום טוב בדיוק כמו שיתכן שאתר עם PR   גבוה יהיה במקום נמוך.

מפת XML  תשפר את דירוג הדף –  אם תתקינו מפה, זה לא אומר שלמחרת תמצאו את האתר שלכם במקום הראשון. המפה תעזור לגוגל לאנדקס את האתר טוב יותר. להרבה אתרים אין מפה בכלל והם נמצאים במקומות טובים מאוד.

אפשר להסתיר תוכן מגוגל ע”י ג’אווה סקריפט – מיום ליום גוגל מצליחים  להשתפר בקריאת ג’אווה סקריפט כך שבסופו של דבר הם יוכלו לקרוא את התוכן המוסתר.

כל כתובת URL  צריכה להסתיים ב HTML – זה ממש לא משנה איך מסתיים ה URL  . אבל אפשר להפוך אותו ליעיל יותר לחיפוש אם תכניסו לתוכו מילות מפתח.

חשוב לעדכן את דף הבית באופן קבוע – דף הבית אינו חייב להיות מעודכן באופן קבוע. תשקיעו בעדכון מאמרים באתר עצמו.  עדיף שהתוכן בדף הבית יהיה קבוע ושיכיל כמה שיותר מידע רלוונטי.

לינקים חיצוניים עוזרים לקידום האתר –  הלינקים החשובים הם הלינקים הנכנסים. זה ממש לא משנה אם תוציאו לינק לאתר  אחר או לא. העיקר שיהיו לינקים נכנסים לאתר. בכל מקרה כיום חשיבות הלינקים יורדת והתוכן הופך למלך.

תגיות H1 הן אלמנט חשוב ב SEO –  כדאי לעשות תגיות טובות, אבל זה לא מה שיקבע בסופו של דבר את דירוג האתר. חלק ממקדמי האתרים בכלל לא מתעסקים עם תקינות קוד ה HTML , והאתרים שלהם מגיעים למקומות טובים.

SEO  היא אומנות שחורה–  אלא אם כן מקדם האתר קונה עשות אלפי לינקים מאתרים בחו”ל ודוחף לינקים לכל פורום ברשת, זאת אכן אומנות שחורה. כל עוד מקדם האתרים פועל באופן הוגן מול גוגל אתם יכולים להיות רגועים. כדאי לבדוק את הסרטונים שגוגל מפיצים בנושא קידום האתרים בעצמם.