סערה בארה”ב: גוגל אוסרת את השימוש במכירת מוצרים הקשורים לכלי נשק ב Google Shoping

גוגל החלה להתריע בפני סוחרים על האיסור במכירת מוצרים הקשורים קשר ישיר לכלי נשק בגוגל שופינג. החיפוש בגוגל שופינג עבור מוצרים הקשורים לתחזוקה ושימוש בכלי נשק שונים כגון: “אקדח”, “רובה ציד”, “תרמילי קלעים” ועוד שלל מונחים, מובלים כולם לתוצאה אחת אשר מציינת כי “המונח אינו תואם את תוצאות החיפוש”. הידיעה אשר בושרה על ידי מקור חיצוני לגוגל בסוף השבוע שעבר, קושרה לעצומה מקוונת אשר כוללת העתק מהמכתב שגוגל שלחה לכל הסוחרים שנפגעו כתוצאה מההחלטה. במכתב עצמו נרשם כי “גוגל החלה לאכוף את המדיניות החדשה שנקבעה עבור גוגל שופינג בשבועות הקרובים” במכתב עצמו הוסף קישור לעמוד המדיניות החדשה של גוגל שופינג , אשר מציינת בין היתר את האיסור במכירת מוצרים כגון: “רובים, תחמושת וסכינים”.

 

תגובת גוגל

דובר גוגל מוסר כי גם במכתב שנמסר למוכרים בגוגל שופינג צוין במפורש כי מדיניות גוגל Adwords מוחלת כעת על חווית הקניות החדשה בגוגל שופינג אשר לאחרונה הועברה למודל של תשלום עבור הכללה. עמוד התמיכה של ה Adwords כולל כעת דף מפורט באשר למדיניות גוגל בכל הנוגע למכירת נשק אשר תקפה גם לגבי גוגל שופינג.  אך עושה רושם שהחוקים של גוגל באתר הקניות נוקשים יותר מאשר אלו של ה Adwords שכן לצד דף החיפוש בגוגל שופינג מופיע במפורש האיסור על מכירת “אקדחים, תחמושות וסכינים” לעומת דף החיפוש של ה Adwords ששם מפורטת רשימה מדוקדקת ומפורטת לפרטי פרטים באשר למה מותר ומה אסור בכל הנוגע לפרסום מודעות הקשורות לכלי נשק. השוני מוצג בצורה די ברורה, בעוד שבחיפוש בגוגל שופינג עבור כלי נשק, לא תופיע שום תוצאה, בAdwords ישנן מודעות הקשורות לכלי נשק. סיבוך נוסף לנושא הוא שחיפוש בגוגל.קום עבור המוצרים אשר נאסרו למכירה מציג תוצאת חיפוש שאינה קיימת ולצידה, בפינה הימנית העליונה קידום של גוגל שופינג המעודד  קונים לחיפוש מחדש.

התיקון השני לחוקה האמריקאית

התיקון השני מוזכר בחלק מהדיונים בנוגע לאיסור החדש של גוגל למכירת נשק בגוגל שופינג שכן, התיקון השני בחוקה האמריקאית מאפשר ונותן את הזכות לאזרחים אמריקאים להגנה עצמית. ניתן לומר, כי השינוי במדיניות גוגל למעשה תוקף את חוקיות של התיקון השני וזו עלולה להיות בעיה באם תוגש עתירה בעניין לבית המשפט הפדראלי בארה”ב. 

 

 

 

מקור המאמר :

 

https://searchengineland.com/google-weapon-listings-shopping-search-126487