מילות המפתח הן הבסיס של קידום אתרים

מילות המפתח, אם זו הפעם הראשונה שאתם נתקלים במונח זה – הן למעשה המילים אשר הגולשים מחפשים בגוגל – אשר מובילות לתוצאות החיפוש השונות. יש לא מעט אגדות שמתרוצצות ברשת על מילות מפתח, כמו גם היחס של גוגל לתחום. חשוב מאד לקרוא רק עובדות אמיתיות, ולהבין שבתחום זה אין קסמים – אך בעזרת עבודה מקצועית אפשר להגיע להישגים.

להעז ולא להתקבע

בכל מה שנוגע אל קידום אתרים, הבחירה של מילות מפתח צריכה לבוא מתוך יצירתיות ומקוריות, ולאו דווקא מתוך קיבעון. למה הכוונה? ברור שאנשים רבים, באינסטינקט הראשוני שלהם, יחשבו על 2-3 מילות מפתח לכל היותר, בהתאם לגוון הכללי של האתר שלהם, בין אם מדובר על “פרחים”, “ריהוט לבית”, “חשבון בנק”, “תיקים”, “מסעדה” וכיו”ב. אין ספק שמדובר במלים שמידי יום רבים מחפשים אותן בגוגל – אבל האם באמת כדאי להתקבע עליהן?

מניסיון של חברות קידום אתרים מקצועיות, אתם יכולים לדעת שהסיכוי להגיע למקום הראשון הוא יחסית נמוך. אתם אולי מוכנים להסתפק במקום השלישי – אך מדובר על מספר הקלקות בודדות ליום – וכידוע רק חלק מן הגולשים הופכים ללקוחות. לכן, על מנת באמת לבצע קידום אתרים מוצלח, חייבים לחשוב מחוץ לקופסה, ולבחור מילות מפתח חדשות? כמה מילות מפתח? המון. כמה שאתם רק רוצים. זה הזמן לחשוב מהם כל תחומי העיסוק של האתר שלכם. הדבר, אגב, גם בסופו של דבר מחייב אתכם להוסיף תכנים לאתר שלכם, לעבות אותו – ולהפוך אותו לרלוונטי יותר עבור גולשים נוספים, כך שבכל מקרה מדובר על תהליך חיובי מאד מכל בחינה. שימו לב שחשוב אמנם לבחור הרבה ביטויי מפתח, אך בכל ביטוי מפתח – לא להציב הרבה מילים (משום שכמעט אף אחד לא מחפש ביטוי מפתח שאורכו למעלה משלושה מילים או ארבעה לכל היותר).

לא להעתיק מאחרים

אנשים רבים מתפתים להעתיק ביטויי מפתח של המתחרים שלהם, כדי לבצע קידום אתרים מוצלח. חשוב מאד להבין שהיום, משום שהתחום של קידום אתרים הפך להיות כל כך נפוץ – דווקא מי שלא יעתיק, אלא יחשוב בכיוונים חדשים – הוא זה שיצליח בתחומו. חשוב גם לזכור, כי ביטויי מפתח חדשים, פותחים זירה חדשה לחלוטין של קידום אתרים. אחר כך המתחרים שלכם אולי ינסו להעתיק מכם – אבל זה כבר יהיה מאוחר מדיי עבורם, שכן אתם שולטים בביטויים אלה ללא עוררין.

בסופו של דבר, צריך לפנות אל חברה מקצועית של קידום אתרים, שתעזור לכם גם לבחור את הביטויים הטובים, וכמובן גם לקדם אותם בצורה איכותית.