מונחי יסוד של ניהול מוניטין באינטרנט

לנוחותכם, מרוכזים כאן עבורכם מספר מושגי יסוד בתחום של יחסי ציבור ושל ניהול מוניטין באינטרנט, על מנת שתוכלו לעשות את הצעדים הראשונים בתחום זה, ולהבין איך הדברים מתנהלים.

כל המושגים שאתם צריכים

רשת חברתית – רשת חברתית היא מקום שבו אנשים יוצרים אחד עם השני קשרים על בסיס אישי או מקצועי. האנשים משתפים אחד עם השני תחושות, קישורים וחדשות מרחבי העולם. רשתות חברתיות כמו פייסבוק או טוויטר הן פלטפורמות נהדרות עבור יחסי ציבור, שכן אתם יכולים להפיץ ידיעות שונות לאנשים רבים.

רשת מקצועית – רשת מקצועית היא מעין רשת חברתית, אך כזו שמתמקדת אך ורק בבעלי עסקים שונים. הרעיון מאחוריה הוא לעודד שיתוף פעולה בין עסקי בין אנשים שמגיעים מתחומים שונים.

פורום – פורום הוא למעשה פלטפורמה יחסית וותיקה ברשת – מדובר במקום שבו אנשים מקיימים דיונים בצורה מקוונת סביב נושא מסוים. יש היום פורומים בנושאים רבים, החל ממוזיקה, דרך היסטוריה ועד טיולים לחו”ל. אתם כמובן יכולים לנהל בעצמכם פורום, כדי לבצע ניהול מוניטין באינטרנט בצורה טובה, וכמובן גם להשתתף בפורומים הקשורים לעולם התוכן שלכם, ולקדם את עצמכם בצורה טובה.

בלוג – בלוג הוא יומן רשת אשר אותו יכולים לנהל אנשים פרטיים או חברות וארגונים. לבלוג מעלים פוסטים בכל נושא שרק תרצו. קהל הגולשים יכול להגיב לכל פוסט, ודרך תגובות חיוביות לפוסטים שלכם, תוכלו לקדם בצורה טובה מאד את הנושא של ניהול מוניטין באינטרנט עבור החברה שלכם.

עוד כמה מושגים של אתרים ספציפיים

פייסבוק – פייסבוק הוא הרשת החברתית המובילה כיום בקרב קהל הגולשים, וגם בקרב עסקים שמעוניינים לקבל יחסי ציבור טובים. בפייסבוק יש למעלה מ500 מיליון גולשים ברחבי העולם, והוא הוקם בשנת 2004 ע”י מארק צוקרברג, סטודנט יהודי מארה”ב. היום כל מי שרוצה לבצע ניהול מוניטין באינטרנט, מתחיל דרך פייסבוק.

יוטיוב – יוטיוב הוא אתר לשיתוף קבצי וידאו. הוא החל את דרכו כאתר עצמאי, ולפני מספר שנים חברת גוגל קנתה אותו. חברות רבות שרוצות לקדם את הנושא של יחסי ציבור, מעלות סרטונים שונים לאתר, וזוכות לקבל צפיות ותגובות חיביות רבות.

וויקיפדיה – וויקיפדיה היא אנציקלופדיה חופשית, שפתוחה לקהל הרחב, שגם מוזמן לכתוב בה (אין אף צורך בהרשמה אליה על מנת לכתוב). חברות רבות שרוצות לבצע ניהול מוניטין באינטרנט, יוצרות תוכן בוויקיפדיה הקשור לעולם התוכן שלהן עצמן, ויוצרות קישורים לאתר שלהן בסיומם של ערכים רלוונטיים. מכיוון שתוצאות במנועי חיפוש עבור מילות מפתח רבות יובילו כמעט תמיד לתוצאה ראשונה בוויקיפדיה, מדובר בפלטפורמה נהדרת של יחסי ציבור.