כלי חדש מגוגל – GOOGLE MUSIC

גוגל השיקה כלי חדש הנקרא גוגל מיוזיק שנועד להתחרות עם ה-איי טיונס של אפל. השירות שגוגל מציעה מאוד דומה לשירות אותו מציעה אפל איי טיונס: כל אחד יוכל למצוא איזה שיר שהוא רוצה, לרכוש אותו, או להגיע אליו בכל דרך אחרת ולנגן אותו מתי ואיפה שרוצים.

ההבדל בין גוגל מיוזיק לאיי טיונס:

ההבדל העיקרי וכנראה זה שיקבע מי מהשתיים תשלוט עוד כמה שנים בתחום חנויות המוזיקה, הוא שכרגע כשרוכשים שיר של איי טיונס אנחנו צריכים להוריד אותו או אל המחשב האישי או אל האיי פוד האישי כדי לנגן אותו. השיפור המשמעותי שגוגל מכניסה כאן, הוא שלא נצטרך יותר להוריד את השירים לשום נגן מוזיקה או מחשב. אנחנו נוכל להתחבר לשירות כפי שאנחנו מתחברים היום לג’ימייל מכל מקום בעולם ומכל ספק ושרת אינטרנט אנחנו יכולים להגיע אל המייל שלנו וכך יהיה גם עם גוגל מיוזיק.

כך אנו יכולים לקבל גישה אל כל קבצי המוזיקה שלנו לא משנה היכן אנחנו נמצאים וגם לא נצטרך מכשירים ייעודיים כמו האייפד כדי לנגן אותם. בנוסף, נכון לרגע זה אפשר עדיין לשמור גם קבצים צרובים בגוגל מיוזיק, אבל כולנו מעריכים שהחגיגה הזו לא תמשך זמן רב.

איך להתחבר לגוגל מיוזיק

תוכלו להתחבר אל גוגל מיוזיק דרך התקנה פשוטה של תוכנה לניהול שירים שנקראת Music Manager, התוכנה הזו כרגע זמינה גם כאפליקציה ברוב מכשירי הסמארטפון וכנראה שתוצע כחלק בלתי נפרד מכל מכשירי האנדרואיד שיושקו בעתיד. גוגל מיוזיק כרגע מציעה מעל לשמונה מיליון שירים מכמעט כל חברות המוזיקה הגדולות בדומה לאיי טיונס, והיא מאפשרת לכל גולש לשמור לעצמו רשימת השמה של עד כ-20,000 שירים.

שיתוף חברתי וקידום אישי

גוגל מציעה דרך הגוגל מיוזיק חיבור לגוגל פלוס שבו אפשר להצביע עבור שיר מסוים ולאפשר לחבריכם לשמוע אותו לפחות פעם אחת. רבים הטוענים שבדרך זו אפשר יהיה לקדם אמנים פחות מוכרים. השירות, בדומה ליו טיוב, יציע לכם הצעות דומות לשירים שכבר אהבתם, ביקורות והפניות לשירים נוספים של אותו האמן, ביצועים נוספים של אותו השיר ועוד מגוון של אינפורמציה שיכולה להעשיר את חווית ההאזנה למוזיקה ואף לפתוח בפניכם מגוון של טעמים חדשים וישנים.

מי מרוויח מגוגל מיוזיק

מאחר והמערכת עדיין חדשה, המרוויחה העיקרית היא כמובן גוגל, אבל חוץ ממנה מי שירוויחו הם הגולשים שיוכלו לייצר פליי-ליסטים רבים ומגוונים ולנגן אותם מכל מקום גם אם הם שכחו את האייפוד בבית.

המערכת מאפשרת לאמנים צעירים בתחילת דרכם להציג את שיריהם לקהל הרחב וכך לקדם את עצמם בקלות יחסית לקהל נרחב ביותר. בסופו של דבר, גוגל מיוזיק לא כל כך שונה מהאיי טיונס, אבל לאורך זמן הנגישות הגבוהה יותר שהיא מציעה והזמניות של חנות מוזיקה כמו האיי טיונס לכלל משתמשי הסמארטפון (לא רק למשתמשי האיפון) יהפכו אותה לשירות מוזיקה מוביל.