כך תבצעו קידום אתרים איכותי בפייסבוק

פייסבוק הוא רק פלטפורמה שעוזרת לכם לקדם את האתר עצמו. כלומר –  הדף העסקי הוא לא תחליף לאתר, אלא תוספת שנועדה לעודד אנשים להיכנס לאתר שלכם, ולבצע פעולה מסוימת שבסופה אתם מרוויחים – זה הסוד של קידום אתרים מוצלח. אז איך עושים את זה?

כמה כללים שכדאי להכיר

ראשית, חשוב מאד להבין כי קידום אתרים נכון משמעותו לקשר מפייסבוק לאתר – ולא מאתר לפייסבוק. פייסבוק הוא זירה מרכזית מאד, שמראש יש בה כמות גדולה מאד של גולשים. חשבו רגע מה אתם עושים כגולשים פרטיים בפייסבוק – מסתכלים על תמונות, מגיבים על סרטונים, משוחחים עם חברים, ועוד. יש אינספור גירויים שם, והתפקיד שלכם היא להוציא את הגולשים מפייסבוק – אל האתר שלכם. אם משכתם אותם לדף העסק שלכם – עשיתם צעד חשוב מאד בכיוון. ברגע שהם כבר באתר – אל תפתו אותם לחזור לדף העסקי שלכם! בפייסבוק יחכו להם שוב כל החברים, התמונות, המשחקים וכו’ – אתם רוצים שהם יהיו ממוקדים באתר.

עצמה נוספת של קידום אתרים מוצלח דרך פייסבוק הוא ליצור אינטראקציה חיובית עם הגולשים. פתחתם דף עסקי? אנשים עשו לייק? צפו ללא מעט תגובות. הישראלי הממוצע אוהב להגיב דרך האינטרנט, ולא כל התגובות יהיו חיוביות. אם אתם רואים שיש נשוא שמעסיק את הגולשים – ענו בפירוט ובמקצועיות. הדבר יוצר תדמית טובה, ועוזר לכם לבצע קידום אתרים מוצלח יותר.

אף פעם אל תמחקו תגובה, אלא אם היא בוטה, גזענית או מעליבה בלשונה. אם התגובה בסך הכל באה לייצג ביקורת (גם אם היא חריפה) השאירו אותה והגיבו לה עניינית. זכרו, שתמיד עדיף להשאיר תגובה חריפה מאשר למחוק אותה – מה שיביא לתוצאות חריפות עוד יותר.

תמיד מכוונים לאתר

זכרו תמיד, כי קידום אתרים בפייסבוק צריך לכוון לאתר. לכן, אם אתם רוצים לבצע קידום אתרים גם מחוץ לאינטרנט (דרך פרסומות בטלוויזיה, ברדיו ובעיתון) – תמיד תכוונו לאתר ולא לפייסבוק. משפטים כמו “חפשו אותנו בפייסבוק” הם אולי נחמדים, אבל הם לא חלק מאסטרטגיה של קידום אתרים. למה? כי ברגע שמחפשים חברה בפייסבוק – מגיעים לעוד עשרות תוצאות עם אנשים שיש להם שם דומה לחברה, דפים לא רשמיים של החברה, דפים ישנים של החברה וכיו”ב. הקידום בפייסבוק הוא לאנשים שכבר נמצאים ממילא באתר זה – ומשם אתם מושכים אותם אל האתר שלכם.