יחסי ציבור וניהול מוניטין באינטרנט

ניהול מוניטין הינו פעולת יחסי ציבור משלימה המספקת תשובה בכל מקרה של חוסר שביעות רצון מהשירות / המוצר, תגובה הולמת בכל מקרה שיכול להתפרש כפגיעה במוניטין של החברה או חיזוק חיובי במקרים של הבעת דעה חיובית.

הטכנולוגיה בשירות ניהול המוניטין:

כמות השיחות המתנהלות ברשת בכל זמן נתון היא בלתי נתפסת ובעבר הלא רחוק לא היה ניתן לעקוב אחרי כל השיחות כל הזמן. ההתקדמות הטכנולוגית שיפרה את אמצעי המעקב ברשת האינטרנט כמו גם ברשתות החברתיות. ביצוע פעולות יחסי ציבור אחד על אחד מתאפשרות בקלות יחסית כמו גם תגובה מיידית במקרה הצורך. ניהול מוניטין באינטרנט משול לנוכחות מתמדת בכל שיחות הסלון שעוסקות למוצר או לשירות שבהם הוא עוסק.

הבנה, ניתוח והסקת מסקנה מניתוח שיחות.

האזנה לשיחות וניתוח שלהן היא דרך נפלאה להבין תהליכים והלכי רוח בקשר למוצג שלכם. בעזרת  ניתוח כמותי ניתן להבין כמה מהדוברים היו מרוצים מהמוצר וכמה לא היו מרוצים. השלב הבא הוא ניתוח הסיבות לאי שביעות הרצון. אם יש סיבות החוזרות בשיחות רבות יש לטפל בהן בצורה הראויה ובדחיפות. אם מובעות דעות חיוביות על המוצר, יש לפעול על מנת לחזק ולתגבר אותן. ידע הוא כוח, וניהול מוניטין באינטרנט משתמש בידע המצטבר לביצוע יחסי ציבור איכותיים המותאמים בדיוק לרצונות הקהל.

מה בין יחסי ציבור לבין ניהול מוניטין באינטרנט.

יחסי ציבור וניהול מוניטין באינטרנט הן שתי הצדדים של אותה המטבע. יחסי הציבור יוצאים מן הכלל אל הפרט, באמצעות הניסיון לגרום לפרסום ידיעות בעלות גוון חיובי בכלי תקשורת כלשהו במטרה לעצב דעת קהל אוהדת. ניהול מוניטין יוצא מן הפרט אל הכלל כאשר נעשה ניסיון לברר את היחס למוצר מסוים בקרב אנשים המכירים אותו והשתמשו בו, ואת הסיבות ליחס הזה. יחסי ציבור במקרה הזה מכוונים לחיזוק נקודות החולשה, שימור נקודות החוזק ומניעת התפשטות בלתי מבוקרת של ביקורת שלילית.