טיפים לניהול קמפיין PPC בתקציב נמוך

הדרך היחידה להגיע לדף הראשון בגוגל באופן מידי היא ע”י קמפיין PPC. אבל, להבדיל מקמפיין אורגני, רק 20% מהגולשים מקליקים על התוצאות הממומנות. מה גם שעל כל הקלקה על המודעות, יורד סכום מהתקציב. לא לכולם יש את האפשרות להריץ גם קמפיין ממומן וגם לעשות קידום אורגני. לכן אספנו בשבילכם טיפים לקמפיין PPC   בתקציב נמוך.

לקבוע שעות לקמפיין

כאשר מעלים קמפיין כלשהו, יש להחליט באיזה שעות ובאיזה ימים כדאי להעלות אותו. כי לא כל זמן הוא זמן המרה טוב. למשל עם מישהו יקליק על המודעה ב 23:00 הוא לא יכול להתקשר למשרד בשעה כזאת ולכן אין כאן המרה. כמו כן גם קמפיין שרץ בסופי שבוע, במקרה והעסק אינו זמין בטלפון בימים הללו, לא יוביל להמרה. לכן כדאי לשקול להריץ קמפיין רק בשעות בהן העסק עובד או בשעות בהן תמיד יש מענה טלפוני.

מילות מפתח רלוונטיות

חשוב לבחור את המילים הנכונות לקמפיין ולהימנע ממילים מיותרות שלא יביאו ליחס המרה טוב. הגדירו את המילים כך שרק הן יופיעו ולא הן בתוך מילת מפתח ארוכה יותר שעלולה בכלל לא להיות רלוונטית. ככל שהחיפוש יהיה ממוקד יותר ויפנה לקהל היעד  מוגדר מראש, כך תבזבזו פחות כסף ויהיה לכם יחס המרה גבוה יותר כמו גם פניות רלוונטיות.

אזור

חשוב למקד את הקמפיין לאזור גאוגרפי רלוונטי. אל תעלו קמפיין כאשר הוא רץ בכל הארץ. אם אתם מספיקים שירות בצפון, לקוח בדרום הוא לא לקוח רלוונטי בשבילכם. קליק של לקוח באילת לא עושה דבר מלבד לבזבז לכם את הכסף. אם אתם רוצים שכל הארץ תדע על העסק שלכם, תשאירו אסטרטגיה זו כחלק מעבודת המיתוג ברשתות החברתיות כמו גם בקידום האורגני. בקמפיין ממומן הכסף יכול להיגמר תוך יום או תוך חודש ואפילו יותר, הכל כמובן תלוי בתכנון מדויק ויעיל בדרך לאחוזי המרה טובים.

המאמר מבוסס על: https://searchengineland.com/7-optimization-strategies-for-a-limited-daily-search-budget-140558