המהפכה הדיגיטאלית

בעבר הלא רחוק אפל הייתה חברה שעשתה דברים מגניבים עם נגני מוזיקה, בלוקבסטר הייתה חברה מצליחה להשכרת סרטים וגוגל היה סתם מנוע חיפוש. הרבה התפתחויות טכנולוגיות קרו  בפרק זמן קצר ושינו את הדרך בה אנשים משיגים מידע, קונים ומתנהלים. בעתיד הלא רחוק המכשירים הניידים יחליפו את המחשבים. אנשים יעבירו את כל המידע מהמחשבים לענן כדי שתהיה להם גישה אליו מכל מקום.

 

מכשירים ניידים

יותר ויותר אנשים קונים סמארטפונים ובקרוב יכחדו כל אותם המכשירים שהם אינן אייפונים או סמארטפונים. אנשים קונים יותר טאבלטים ובעיקר את האייפד ולכן חלה ירידה במכירות הלפטופים. אם להשוות את מהירות ההסתגלות והביקוש של מכשירי האייפד ללפטופים, אז האייפדים הצליחו בצורה טובה יותר ומהירה יותר. השנה המכשירים הסלולאריים והטאבלטים צפויים לעבור במכירות את המחשבים. האייפד כיום, מצליח יותר מכל קו מוצרי אפל ביחד לפני עשור.

המידע הופך לדיגיטאלי

בשנים האחרונות חלה ירידה חדה במכירות העיתונים והספרים. חניות התקליטים והשכרת סרטים פושטות את הרגל כי יותר ויותר אנשים מעדיפים לקרוא את החדשות באינטרנט מאשר בעיתון. יותר נוח להם לקרוא באייפד או בקינדל מאשר בספר מודפס. אנשים מעדיפים לקנות מוזיקה דרך האינטרנט ובעיקר דרך האתר המצליח מכולם –  I Tunes. גם בתחום משחקי המחשב יותר אנשים מעדיפים לקנות אותם בפורמט דיגיטלי. הגידול המשמעותי ביותר חל בתחום האפליקציות למכשירים הניידים. אנשים הורידו יותר אפליקציות מאשר שירים. יותר ויותר אנשים מתחילים להשתמש באפליקציות ולהבין את ערכן.

מה יקרה בעתיד?

מכירות העיתונים, הספרים, הדיסקים ומשחקי המחשב ימשיכו לרדת בהדרגה עד שכולם יעברו לפורמט דיגיטלי. העיתון יגיע במייל במקום בעותק מודפס לחנויות. המחשבים יכחדו ויוחלפו בטאבלטים ובסמארטפונים. כבר היום כל חברה חייבת להתאים את עצמה למהפכה הדיגיטלית כדי לא להישאר מאחור.