הטיפים של מאט כץ לשיפור נראות אתר בגוגל

הטעות הנפוצה ביותר כשמדובר בנראות האתר בגוגל היא שצריך לשלם לגוגל (או למקדם אתרים שישלם לגוגל) כדי שהאתר יופיע כמה שיותר גבוהה בדף הראשון של מנוע החיפוש. גוגל לא לוקחים כסף בתחום הקידום האורגני. נראות האתר בתוצאות האורגניות, בניגוד לתוצאות הממומנות, תלויה ברובה בעבודת מקדם האתרים ובעלי האתרים. מאט כץ, אחד ממהנדסי גוגל, חשף לאחרונה כמה טיפי לגולשי האתר  USA Today  על איך לשפר את נראות אתר במנוע החיפוש.

 

 

מילות מפתח

הדבר הראשון עליו יש לחשוב הוא מה אנשים יקלידו כדי למצוא את האתר שלכם. אם אתם רוצים להופיע בתוצאות  “כירופרקט בסאן דיאגו” למשל, כדאי שהמילים האלה יהיו רשומות באתרכם. לפעמים דברים פשוטים כאלה מאוד עוזרים.

טייטלים ותגיות

הטייטלים חשובים מאוד כי כשהמשתמשים בגוגל מחפשים משהו, הטייטל הוא הדבר הראשון ממנו הם מתרשמים. חשוב להתאים טייטל נכון לתוכן האתר כדי שהמשתמשים יקלידו עליו.  בנוסף כדאי להשתמש בתגיות מאטה. אין צורך להשקיע בתגית המאטה של מילות המפתח. מה שחשוב יותר הוא הדיסקריפשן. תגית זו מתארת בקצרה במה עוסק אתרכם והיא מופיעה מיד אחרי הטייטל. אם תיצרו טיילים ודסקריפשנים בצורה טובה, אנשים יאמרו לעצמם שזה בדיוק מה שהם מחפשים.

לינקים

נהוג לחשוב שלינקים חשובים מאוד לדירוג האתר בגוגל. כלומר ככל שיותר אתרים מקשרים אליכם כך תופיעו גבוה יותר במנוע החיפוש. השגת לינקים עלולה להתברר כמשימה לא פשוטה, אבל למעשה קיימת דרך קלה מאוד להשיג לינקים. היום כל אחד יכול לפתוח בלוג. בעזרת בלוג, אפשר להשתתף בשיחות. אם יש לכם עסק ואתם מעוניינים לפתוח בלוג, זה לא חייב להיות בלוג מורכב או יוקרתי. אפשר לפתוח בלוגים בחינם באתרים שונים ברשת.  אפשר לדבר בבלוג על דברים כמו מי היו הלקוחות הכי מוזרים שלכם ומה גרם לכם לפתוח את העסק. דברים שמעניינים אתכם יכולים לעניין גם את הלקוחות שלכם. ע”י השתתפות בשיחות אנשים יגלו דברים ויוכלו לגבש עליכם תפיסה יותר חיובית. כדאי גם לפרסם פוסטים יעילים למשתמש. למשל אם יש לכם עסק של שרברבות, אתם יכולים לפרסם פוסט עם טיפים שימליצו לגולש מה לעשות כאשר השירותים מתקלקלים. זאת דרך נהדרת ליצור לינקים עם תוכן מעולה וללא ספאם.

 

איך לגרום לגוגל לגלות את אתר מהר יותר

כאמור גוגל לא לוקחים תשלום עבור נראות האתר בחיפוש האורגני. טעות נוספת היא לחשוב שאם תעשו קמפיין ממומן, הוא ישפיע על התוצאות בחיפוש האורגני. אין דבר רחוק יותר מהאמת. גוגל לא רוצים שהתוצאות האורגניות יהיו מושפעות בשום אופן מכסף.  נהוג לחשוב שכדי שגוגל יגלו אתר חדש ויאנדקסו אותו, התהליך יכול לקחת 3-6 חודשים. הדבר אינו נכון ברוב המקרים. גוגל מרעננים בכל חודש את האינדקס, כך שהם יכולים לעלות על אתרים חדשים בתוך כמה ימים. אבל אפשר גם לזרז את התהליך. ב  אתם יכולים להכניס את כתובת האתר שלכם ולגרום לגוגל לגלות אותו. בנוסף ב  https://www.google.com/webmasters/, כלי מנהל האתרים של גוגל, אפשר להכניס מפת אתר עם כל כתובות ה URL. מפה זו

תעזור לגוגל לגלות כתובות חדשות באתר.