איך עונים לשאלה תוך כמה זמן אני בדף ראשון

כולם רוצים להגיע למקום הראשון בגוגל

מכיוון שגוגל הוא מנוע החיפוש הפופולארי בעלם, וגם אחד האתרים החשובים ביותר בעולם, עם מיליוני חיפושים בכל יום, כל בעל אתר שמופיע בגוגל, חולם כמובן שהאתר שלו יגיע אל המקום הראשון. החלום הזה הוא מובן בהחלט – מחקרים מראים כי 80% מכלל הגולשים בגוגל, ילחצו תמיד אך ורק על שלושת האתרים הראשונים בדף הראשון. כמו כן, מתוך כלל הגולשים, 40% ילחצו אך ורק על התוצאה הראשונה. לכן, ברור מדוע החשיבות להגיע למקום הראשון היא מובנת. אז אם בעל עסק מגיע אל מקדם אתר ושואל אותו תוך כמה זמן הוא מגיע למקום הראשון, מה בעצם עונים לו?

 

הכל תלוי במילת המפתח

מילת המפתח הקשורה באופן ישיר לתחום של קידום אתרים בגוגל היא….. מילת מפתח! כמו שאתם בוודאי יודעים, ביטויי החיפוש של הגולשים בגוגל, שמובילים אותם אל האתרים, נקראים מילות מפתח. כאשר בעלים של אתר מקדם את עצמו, הוא כמובן צריך לבחור את ביטויי המפתח שבהם יתבצע קידום. כעת, יש להבין שיש מילות מפתח שיחסית קל להגיע איתן למקום ראשון.

 

אם לדוגמה מדובר על מילת מפתח כמו “מפעל לייצור מתכות בהרצליה”, תוכלו לראות שאין לכם כמעט תחרות, והתוצאות הרלוונטיות נגמרות כבר בעמוד הראשון. על מילת מפתח כזו, קל יחסית להגיע למקום הראשון, כמובן בתנאי שבכל זאת משקיעים בקידום איכותי. לעומת זאת, אם תיקחו ביטוי כללי יותר כמו “מתכת” – תוכלו לראות שמצפה לכם עבודה יותר קשה, וכעת יש לעקוף הרבה יותר אתרים רלוונטיים בדרך, ורק הדרך לעמוד הראשון תהיה ארוכה.

 

האם במצב כזה אפשר בכלל להבטיח את המקום הראשון? לא. אולם עבודת קידום איכותית , תוכל להבטיח שהאתר יגיע לפחות לדף הראשון בלי היתחייבות  כי זאת השאיפה של כולנו, עם סיכוי לא רע להגיע לשלוש התוצאות הראשונות. עם זאת, צריך להבין שפעמים רבות המקום הראשון תפוס ע”י אתרים וותיקים מאד עם עשרות קישורים שמובילים אליהם שנבנו לאורך השנים. קחו בחשבון שאתרים כמו ויקיפדיה פעמים רבות תופסים את משבצת המקום הראשון, שכן מדובר באתר פופולארי בקנה מידה עולמי. עם זאת, צריך לקחת את זה בעירבון מוגבל, כי לרוב ויקיפדיה היא לא באמת מתחרה שלכם, כי היא באה רק לספק מידע ולא שירות.

 

מה דרוש לקידום?

צריך להבין שבכל מקרה, כדי להגיע למקום הראשון, דרוש קידום איכותי במיוחד, שלא רק יהיה מאסיבי אלא גם חכם: אם גוגל רואה עבודת קידום מאסיבית על אתר מסוים, החשד שלו מיד מתעורר, וכך האתר עלול למצוא את עצמו בתוך הרשימה השחורה של גוגל. בגלל זה, גם אם יש לכם את כל האמצעים לקידום, תמיד חייבים להתחיל בקטן, לראות איך האתר גדל ומתפתח, לבדוק ללא הרף את המתחרים, לקדם כמות גדולה מאד של מילות מפתח, וכך תוכלו לטפס לכיוון המקום הראשון.