איך לקדם ולהצליח בשיטות כובע לבן בתחום בו רבים פועלים בשיטות כובע שחור

בתחומים תחרותיים, לעיתים בעלי אתרים ומקדמי אתרים נוטים לקדם את אתרם באמצעות שיטת הכובע השחור. שיטות אלו אינן מקובלות על גוגל. קלוקינג, ספאם, קניית לינקים ותוכן משוכפל, נחשבים על ידי גוגל לשיטות קידום שחורות.  בעזרת שיטות אלו וגורמים נוספים ניתן להגיע עם אתר חדש תוך כמה ימים או שבועות לדף הראשון או לפחות לעקוף  לא מעט אתרים וותיקים ממנו. אז איך שורדים בתחום בו אתרים רבים מקודמים בשיטות שחורות?

קידום שחור –  אפקטיבי לפרק זמן קצר

קידום שחור משתלם לטווח קצר. לכמה ימים, שבועות או חודשים. לגוגל לוקח זמן לעלות על אתרים שחורים. בתחומים רבים ניתן לראות תופעות של סוס שחור. אתר מגיח משום מקום ועולה ישר אל המקום הראשון. כמו במרתון, אם אצן ירוץ בכל הכוח בתחילת המרוץ, הוא אכן יהיה במקום הראשון, אבל לקו הסיום הוא יגיע בין האחרונים מכיוון שהוא יבזבז את כל האנרגיה בתחילת המרוץ. כאשר גוגל עולים על השיטות השחורות, הם שמים רגל לרץ ומפילים אותו במוקדם או במאוחר. מה שבטוח הוא שלקידום בכובע לבן אין כל אפשרות לשרוד לאורך זמן.

קידום לבן – תמיד משתלם

גוגל נותנים עדיפות לאתרים בעלי PR  גבוה, אמינות, סמכותיות, ותוכן איכותי. כאשר אתר מכוון לטובת המשתמש קודם כל, ורק אחר כך פועל לקידום במנוע החיפוש, הוא יקבל נראות טובה במנוע החיפוש. קידום כובע לבן לוקח זמן. הקידום תלוי גם בעד כמה תחרותי הנושא. כאשר אתר מקודם בכובע שחור, הגולשים רואים זאת ומקבלים על כך רושם שלילי. הרי אתר שמנסה לעבוד על גוגל, כנראה מאבד את אמינותו גם בעיני הלקוחות.

רק הטובים שורדים

כידוע, רק החזקים שורדים. אולם בתחום קידום האתרים רק הטובים שורדים. כאשר אתר מקודם בכובע לבן בשדה של אתרים המקודים בכובע שחור צובר אמינות. בעוד שאתרים המקודמים בשיטות שחורות באים והולכים, אתר מקודם בשיטות לבנות מתקדם לאט יותר אבל בטוח. הוא רק עולה ועולה במקומות בעוד שהאתרים האחרים נופלים.  במקרה הטוב, אתר המקודם בכובע שחור,  יעוף כמה דפים אחורה. במקרה הרע הוא יעוף לגמרי מגוגל. אם אתם לא רוצים לבנות אתר מחדש, הימנעו משיטות קידום שחורות.