איך למשוך תשומת לב לטוויטר

כולם יודעים שקידום אתרים אינו יכול להיות מושלם ללא קידום ברשתות חברתיות. לכן יש חשיבות רבה לנוכחות בפייסבוק, טוויטר, גוגל+ ורשתות אחרות. הפעם נדבר על טוויטר. על איך למשוך אליו תשומת לב, קהל ולגרום לאנשים לבצע פעולות שונות על מנת להיות מעורבים. את הדרכה מספק דן שור מצוות SEOMOZ.

פרופיל מעוצב וייחודי

הדבר הראשון אותו יש לעשות הוא לבנות פרופיל מקצועי ומעוצב הבולט על פני פרופילים אחרים. אפשר להשתמש בתמונה מיוחדת, בשם ברור ללא סמלים או ספרות. המיתוג הוא חלק מהנראות ברשתות חברתיות בפרט ומקידום האתר בכלל. השקיעו בתמונת פרופיל מיוחדת. אם יש לכם לוגו פשוט מידי או כזה שלא בדיוק מצליח לעורר תחושות אצל הצרכים באופן מידי, זה הזמן לשקול ביצוע מיתוג מחדש.

ציוצים מיוחדים

אם אתם מצייצים כמו כולם, אתם סתם ציפור בלהקה ולכן לא רבים ישמו אליכם לב.  אז היו שונים. היו הכבשה השחורה בעדר אבל לכיוון טוב. אם משתמשים רבים כותבים ציוצים ארוכים, כתבו ציוצים קצרים. אפשר לבלוט דרך אופן הכתיבה, או דרך הקונספט של הציוצים. דוגמא: אפשר לעשות ציוץ כפול. האחד מודיע על פעילות כלשהי בדף וציוץ השני הוא הפעילות עצמה. כך תצלחו למשוך יותר תשומת לב לדף ולציוץ אותו אתם מעוניינים לקדם.

לעזור ולבקש עזרה

עוד דרך למשוך תשומת לב: בקשו עזרה. ניתן לשאול שאלות או לבקש עצה- כך תוכלו לגרום לגולשים להרגיש מעורבים. כשהגולש צריך עזרה-  היו הראשונים לעזור לו.  אם גולש כלשהו מחפש מוצר, היו הראשונים לתת לו קישור גם אם זה לא קשור לנושא שלכם. ככל שתהיו מעורבים יותר, כך תצליחו לבלוט ברשת החברתית. כמובן שיש לעשות זאת בחוכמה. על תקפצו על כל ציוץ כמו חיית טרף ומצד שני אל תעלו כל חמש דקות ציוץ לעזרה –  כך תתפרשו כבעלי חברה לא מקצועיים. זה טוב לגרום לגולש להרגיש כמבין בתחום, אבל זכרו –  אתם המומחים הגדולים.

עקביות

היו עקביים במה שאתם עושים. למשל אל תשנו את לוגו הדף כל חמש דקות. בחרתם לוגו טוב, השתמשו בו גם באתר וגם ברשתות החברתיות האחרות. כך הגולש יבין מיד שהוא הגיע למקום הנכון. שינויים זה נחמד, אך לא לעיתים קרובות ולא כאשר המיתוג עובד. שינויים עלולים להבריח גולשים ממוצרים החברה.