איך להקל על עבודת בניית הקישורים

בואו נודה בכך. החלפת קישורים היא אחת המטלות המעצבנות והמתסכלות ביותר בתחום קידום האתרים.  כדי להחליף קישורים צריך לעשות עשרות טלפונים ביום, לשלוח לא מעט מיילים, לנהל משא ומתן עם מקדמי אחרים ובעלי אתרים ולהשגיח שההחלפות מתבצעות כראוי. לא מעט מקדמי אתרים מעדיפים להעסיק עובד שמתעסק אך ורק בהחלפת קישורים על מנת להוריד את המעמסה מהם. ובכל זאת, אפשר להקל קצת על בניית עבודת הקישורים אם רק דואגים לעבוד בצורה מסוגרת ונבונה.

לשתף פעולה עם מקדמים אחרים

ככל שתכירו יותר בעלי אתרים ומקדמי אתרים, כך תוכלו לעבוד ביתר קלות. החלפת הקישורים תהפוך לנוהל שבשגרה. לדבר טבעי בעיניכם. הרי כל מקדמי האתרים רוצים את טובת הלקוח ולכן כדאי לשמור על קשר טוב לפחות על 4-5 מקדמי אתרים ואם השאר לדבר מידי פעם בפעם. בנו לכם רשימת מקדמי אתרים אשר אתם מעריכים את עבודתם. במקביל בנו רשימת שחורה למקדמי אתרים איתם אין טעם להתעסק. מקדמים אלה לא מחזירים תשובות או שניהול משא ומתן איתם לוקח שעות. העבירו את 2 הרשימות בין כל עובדי החברה.

להכין רשימת להחלפת קישורים

הכינו רשימה מפורטת של אתרים להחלפת קישורים. ציינו את מיקומם לפי מילות הפתח המובילות ואת ה PR  שלהם. מקמו את האתרים עם הנתונים הטובים ביותר בראש הרשימה ואת האתרים עם הנתונים הפחות מרשימים בתחתית הרשימה. החלפת רשימות היא הדרך הנוחה ביותר. כך תקבלו תשובות שליליות או חיוביות די מהר במקום לחכות ימים ארוכים לתשובה מהצד השני.

לדאוג לתוכן איכותי

יש דרך אחת לבצע בניית קישורים מבלי להזיז אצבע והיא ע”י העלאת תוכן איכותי, מקורי  וייחודי שאין בשום מקום אחר. לכן צריך להוריד את כובע מקדם האתרים ולשים את כובע העיתונאי. חקרו את הנושא בו אתם פועלים וכתבו עליו תוכן שאין בשום מקום אחר. למשל אם יש לכם אתר העוסק בגאדג’טים, כתבו על אביזר שלא נכתב עליו בשום מקום אחר בישראל. היו תמיד עם האצבע על הדופק. כך אנשים יקשרו אליכם באופן טבעי וזו הדרך הטובה ביותר מבחינת גוגל.