איך להגדיל את יחס ההמרה באתר?

כאשר כותבים על הגדלת יחס ההמרה באתר האינטרנט, הכוונה היא בעיקר לביצוע של פעולת רכישה דרך האתר. יחס ההמרה הוא כמות המבקרים הכללית שיש באתר, לחלק לכמות הפעמים שבהם בוצעה פעולת רכישה של ממש בתוך האתר. לפני שנפרט את הדרכים להגדלת אחוז ההמרה, חשוב להבין שבכל מקרה מדובר על אחוזים שהם לכאורה נמוכים – בחו”ל מדברים היום על טווחים של 8%, ובארץ הטווח הוא נמוך יותר. עם זאת, צריך להבין כמובן שהאחוזים הם נמוכים, פשוט כי גם לקוחות נאמנים נכנסים מבלי לרכוש, יש אנשים שנכנסים בטעות, יש אנשים שנכנסים סתם מתוך סקרנות, ויש את אלה שבהחלט אפשר לשכנע בעתיד לבצע רכישה, ובהם נתמקד.

השיטות להגדלת יחס ההמרה

לאתר דפים בעייתיים – באתרי אינטרנט, ובפרט בחנויות וירטואליות, יש עשרות של דפים, ואי אפשר כל יום להיכנס ולראות אך הם נראים. אבל חשוב לבצע שימוש בגוגל אנליטיקס, שמאפשר לכם לנטר את כמות הכניסות לכל דף ואת משך השהיה בו. בעזרת גוגל אנליטיקס תוכלו לראות האם יש דפים שבקושי נכנסים אליהם, או שיש דפים עם כמות מרשימה של כניסות – אך עם זמן שהיה קצרצר. כך תוכלו לנטר את הדפים הבעייתיים, ולהתחיל בתהליך הטיפול.

הוספת מדיה – חנויות וירטואליות אמנם נוחות לגולשים רבים, שנהנים מהאפשרות לרכוש מוצר בלי לצאת מהבית, אבל עם יד על הלב – כל אחד היה שמח יותר למשש את המוצר ביד וממש לראות אותו, על מנת להיות בטוח שהוא רוכש מוצר אמין. התפקיד שלכם זה לשכנע את הגולש שהמוצר שלכם אמין, ולכן חשוב להוסיף לא רק תמונה שלו במידת האפשר. ברור שתמונה היא חובה, אבל היום אפשר גם להעלות סרטון ליוטיוב, שבו אתם מראים את אופן השימוש במוצר, מה גם שסרטון מאפשר להתרשם יותר טוב מהמידות של המוצר. אפשר היום בקלות להטמיע את הסרטון בתוך דף המוצר, והדבר מעודד אנשים לרכוש אותו.

לסגנן את הטקסט – אנשים לא אוהבים לקרוא סיפור כשהם רוכשים מוצר, אלא הם אוהבים לקרוא פרטים. ארגנו את המידע על המוצר בצורה של נקודות, או בצורת טבלה. הרבה יותר נוח לקבל כך מידע.

השאירו מקום לתגובות – כשאתם נותנים מקום לתגובות, אתם יוצרים יחס של אמון ביניכם לבין הלקוח. אפשרו ללקוחות שלכם להשאיר תגובה על המוצר. ברור שלא חייבים לפרסם כל תגובה שהיא לא הולמת, אבל גם אם משאירים מקום לביקורת, הדבר יכול לתת תחושה שאתם חברה מקצועית, שאין לה מה להסתיר, וזאת כמובן בתוספת לתגובות אוהדות וטובות.

והכי חשוב – סבלנות

אחד הכלים שהכי חשוב להצטייד בהם, כאשר אתם רוצים לשפר את יחס ההמרה לאתר שלכם זוהי הסבלנות. יחסי המרה לא עולים בלילה אחד, ולא בשבוע אחד ואפילו לא בחודש. כמו כל תהליך של קידום אתר, תמיד צריך להסתכל שנה אחת קדימה. אם אחרי שנה אתם רואים עליה של בין חצי אחוז לאחוז – סימן שהצלחתם בצורה מדהימה מאד, ועוד מאות ואף אלפי לקוחות נוספו למאגר שלכם. גם עליות קטנות יותר הן בהחלט מרשימות, והכל תלוי כמובן בהגדרה של קהל היעד שלכם והמוצרים שלכם.