איך לגרום ללקוח לחבב אתכם

אחד הדברים החשובים בשימור לקוחות הוא לגרום ללקוח לחבב אתכם. בניית מערכת יחסים טובה עם לקוח יכולה להיות ההבדל בין לקוח שנשאר לתקופת חוזה אחת ולבין לקוח שרץ אתכם עשרות שנים. כמובן שכל חברה נאלצת לעמוד גם במבחן התוצאה וזהו גורם משפיע לא פחות, אבל לא תמיד אפשר לבחון את איכות חברת קידום האתרים על פי מבחן זה כי בתחומים תחרותיים במיוחד לפעמים אין כל סיכוי להגיע לדף הראשון. לפחות לא בשנים הראשונות. ובכל זאת, חשוב לגרום ללקוח לחבב אתכם, אחרת הוא לא יישאר אתכם לתקופה ארוכה. קשה במיוחד לגרום ללקוחות ישראלים לחבב את חברת הקידום שלהם, כי הם תמיד ירצו עוד –  לא משנה כמה החברה תיתן להם. ובכל זאת, כדאי לנסות לעבוד לפי הטיפים הבאים.

היו מציאותיים וכנים

כנות היא מילת המפתח כאשר מדובר באמון. אל תבטיחו דברים שאתם לא בטוחים ב 100 אחוז שאתם מסוגלים לקיים. אם האתר ירד בדירוג היו הראשונים לבשר ללקוח על הבעיה. כך הלקוח יבין שאתם דואגים לו. שאתם תמיד עם האצבע על הדופק. על תשקרו לעולם ועל תתחמקו גם אם עשיתם טעות. מצד שני כאשר אתם צודקים, אל תתנו ללקוח לפגוע בכם. אל תתנו לו לנצל אתכם.

 

הרשימו כבר בהתחלה

כדי לגרום ללקוח לחבב אתכם מהר, חשוב להתחיל להרשים כבר בהתחלה.  לכן כדאי להתחיל לטפל בבעיות הניתנות לפתרון מידי ומביאות לתוצאות מהירות. התחילו מביצוע אופטימיזציה לאתר. למשל אם תסירו ביום  אחד תוכן כפול וכמות  קישורי  ספאם, יכול להיות שהאתר יקפוץ בכמה מקומות. כמו כן אם האתר בנוי בצורה לא טובה, תיקונים בהיררכיה יכולים לשפר נתונים אותם יהיה ניתן לראות במהירות בגוגל אנליטיקס.

 

שתפו פעולה עם הלקוח

לא רק העבודה מול הלקוח חשובה, אלא גם שיתוף הפעולה אתו. לכן על תעשו דברים לפני שקיבלתם אישור ממנו. שתפו אותו בעת התהליך ולא בסופו. למשל אם התחייבתם לספק ללקוח כמות גדולה של מאמרים, שלחו לו קודם כל את השניים הראשונים. כי במקרה והמאמרים לא מתאימים לו, הוא לא יהיה מוכן לקבלם וכך העבודה שהשקעתם עלולה לרדת לטמיון. לכן אפילו מומלץ להראות ללקוח את המאמר הראשון בעת כתיבתו על מנת לחסוך זמן ובעיות שעלולות להתעורר בעקבות כתיבה לא נכונה.

 

מקור המאמר:

https://www.seomoz.org/blog/5-ways-to-get-your-client-to-like-you