איך לבנות חנות וירטואלית בצורה נכונה

עידן האינטרנט הביא עמו יתרונות ושיפורים בחיי היום יום של האזרח. על מנת לקנות בגדים, מוצרי חשמל ואפילו מצרכי בסיס כבר לא צריך לצאת מהבית. אפשר להזמין הכל דרך אתר האינטרנט של החברה ולקבל את הסחורה במשלוח עד הבית. זהו יתרונן הגדול של החניות הווירטואליות על פני החנויות הרגילות. אבל זה לא מספיק להביא את הלקוח לבאר, צריך לגרום לו לשתות, כי אם החנות הווירטואלית לא תהיה בנויה כמו שצריך, אף אחד לא ישתמש בה.

הצגה ברורה ונוחה של מוצרים

למערך הוויזואלי יש חשיבות רבה כשמדובר בחנות וירטואלית. אל תשתמשו בתמונות להמחשה בלבד. השתמש בתמונות אמינות ואיכותיות. תמונות המציגות את הגוונים האמתיים של המוצרים.  כדי לקדם את המכירה מומלץ אפילו להוסיף סרטונים. למשל אם אתם מוכרים מכשירי כושר, כדאי לשים סרטון הדגמה של המוצר. אם הלקוח יקבל מוצר שנראה אחרת באתר, במקרה הטוב הוא לא יקנה ממכם יותר ובמקרה הרע הוא יחזיק את המוצר וגם אז לא יקנה ממכם יותר.

ניווט קל באתר

ככל שהאתר יהיה פשוט וקל לתפעול כך יהיה לכם סיכוי גדול יותר למכור מוצרים. אם לקוח לא מוצא את הרגליים והידיים באתר, הוא יברח למתחרים. הכל אמור להיות נגיש במספר קלילים בודדים. לכן יש לבחור היררכיה נכונה לאתר. כמו בחנות רגילה יש להציג את המוצרים הנמכרים ביותר בפרונט. בנוסף יש לדאוג שהניווט באתר מהיר. עם המוצרים נטענים לאט, כל שניה שעוברת היא שניה שמעצבנת את הלקוח ואתם עלולים לאבד אותו. גם הצ’קאאוט צריך להיות נוח ופשוט.

שפע מידע

כדי לשכנע גולש לקנות אל תסתפקו רק במפרט טכני. שלבו טקסט איכותי, אך לא ארוך מידי על יתרונות המוצר על מנת שהלקוח יבין מדוע כדאי לו לרכוש אותו אצלכם. לכל מוצר חייב להיות פירוט ייחודי משלו. אל תשכפלו טקסטים, לקוחות לא אוהבים זאת ובמקביל זה יוצר שכפול תוכן באתר הכלול לפגוע בקידומו בגוגל.

קנייה מאובטחת ונוחה

כל חנות וירטואלית חייבת שיהיה לך מערך קניה מאובטח. אולם לפעמים הקנייה המאובטחת יכולה להעיק ולסבך את הלקוח. התקינו מערכת נוחה ופשוטה להפעלה. כזאת שלא תדרוש מהלקוח יותר מידי זמן ומאמץ בעת הקניה.