ריכוז מילות מפתח נכון באתר

רבות כבר דובר על כך ש”התוכן הוא המלך”.ובצדק. כי מעבר לכך שהתוכן בדפי האתר מיועד להעביר מסר לגולש ובמקרים רבים גם להניע אותו לפעולה יש בו גם כדי לסייע להתקדמות האתר במעלה התוצאות של מנועי החיפוש, תחת ביטויי המפתח הרלוונטיים.

כמה מילים על ביטויי מפתח

אם להסביר זאת בשפה פשוטה, ביטוי המפתח הוא הלב של התוכן, ה”מנהיג” הבלתי מעורער של התוכן כולו, המביט בגאווה כיצד נתיניו – שאר המילים, הביטויים והמשפטים שבתוכן, נחלצים להאדרת שמו וכבודו, עבור מנועי החיפוש כמובן.
המטרה היא לגרום לכך שהאתר שלכם יופיע בתוצאות החיפוש הראשונות כאשר הגולש מקיש את ביטוי המפתח כשאילתת חיפוש בגוגל. אם כך למעשה ניתן להגדיר את ביטוי המפתח כביטוי שבו הייתי רוצה שהגולשהלקוח הפוטנציאלי ימצא אותי.
כך למשל במקרה שתרצו לכתוב תוכן לאתר של משה, העוסק בגידול גזר ננסי אורגני ברעננה, ביטויי המפתח שלכם יוכלו להיות כאלו הנגזרים באופן ישיר מתחום העיסוק, כמו למשל:

• גידול גזר ננסי
• גידול גזר ברעננה
• גזר ננסי אורגני

 

 

 

 

אך כמובן שתוכלו גם להגדיר כביטוי מפתח עיקרי, ביטויים כלליים יותר כמו:

• גידול ירקות בשרון
• ירקות אורגניים

 

 

עכשיו רק נשאר לדעת מהם ביטויי המפתח המתאימים ביותר הן מבחינת הרלוונטיות שלהם לתחום העיסוק והן מבחינת כמות החיפושים עבור אותם ביטויים . כדי לסייע לכם במשימה, ישנם מגוון של תוכנות וכלים, חלקם בתשלום וחלקם חינמיים לחלוטין כדוגמת כלי מילות המפתח של גוגל.

 

 

 

 

דחיסות ביטוי המפתח: כמה פעמים ביטוי המפתח צריך להופיע בטקסט?

וויכוח רב שנים שורר בין מקצועני קידום האתרים, בכל הקשור לשאלה: מהי דחיסות מילות המפתח האולטימטיבית? –  או – כמה פעמים ביטוי המפתח העיקרי שלי צריך להופיע בטקסט?
כאמור, לשאלה זו אין תשובה חד משמעית, אך הסברה המקובלת היא כי  הריכוז הנכון של ביטוי המפתח יחסית לשאר הטקסט, נע בטווח של 2.5-4 אחוזים, משיעור הטקסט הכולל.
לדוגמא: טקסט בן 400 מילים, יצטרך לכלול בתוכו את הביטוי “גידול גזר ננסי” בין 10 ל16 פעמים .

 

 

פיזור ביטוי המפתח לכל אורכו של הטקסט

אם כל 10-16 החזרות של ביטוי המפתח יהיו רק בפסקה אחת או בחלק אחד מתוך הטקסט כולו, איך אומרים בפולניה: “טוב לא יצא מזה”. לכך ישנן 2 סיבות:

• הסיבה הראשונה היא העובדה כי ברגע שביטוי מפתח מופיע רק בחלק או אזור אחד של התוכן, מנועי החיפוש יתקשו במציאתו  ובהגדרתו כביטוי מפתח עיקרי המהווה למעשה את הנושא העיקרי שעליו מדובר.

• סיבה נוספת היא כי מנועי החיפוש יזהו את התוכן שלכם כתוכן לא איכותי, ואם נקרא לילד בשמו – תוכן זבל.

 

השימוש הנכון והיעיל ביותר בביטוי מפתח, יעשה על ידי פרישתם לכל אורכו של הטקסט, מלמעלה עד למטה, בכותרת, בגוף הטקסט עצמו ובכותרות המשנה.

 

 


 

לסיכום

כל מנועי החיפוש המובילים כשבראשם ידידנו “גוגל”, עושים כל מאמץ  להביא לגולשים תוצאות חיפוש רלוונטיות ואיכותיות. כחלק ממאמץ זה, המלחמה בתוכן זבל הוא אחד היעדים העיקריים.
כתיבת תוכן מונחית עקרונות קידום היא פעולה לגיטימית המהווה פרמטר עיקרי כמעט בכל מערך קידום אתר. יחד עם זאת , לפני שהתחלתם לכתוב, ראשית חישבו  מהו הערך המוסף עבור הגולש. כיתבו קודם כל, ובעיקר, עבור הקורא ורק לאחר מכן כיתבו עבור מנועי החיפוש.