כאשר בעלי אתרים מחפשים חברת קידום, רבים מהם שואלים על כמה מילות מפתח מתבצע הקידום. האינטרס של בעלי האתרים הוא להיות מקודם על כמה שיותר מילים. לכן לא מעט פעמים בעל אתר מבקש קידום על 10 מילים ואפילו יותר. אבל קידום על  10 מילים דורש הרבה יותר משאבים ותקציב גדול יותר שיכול להגיע לסכום הקרוב לעשרת אלפים שקלים, כך שממש לא כדאי לקדם אתר על כמות גדולה באותו הזמן.

בחירת מילות מפתח

כאשר מקדמים אתרים, מתרכזים בדרך כלל ב 2-3 מילות מפתח מרכזיות. איך מחליטים מה הן המילים? בעקבות ניסיונם והבנתם את התחום, בעל האתר קובע יחד עם המקדם את מילות המפתח. אופציה נוספת, היא לבחור את מילות המפתח בעלות נפח החיפוש החודשי הגדול ביותר לאחר מחקר מילות מפתח מעמיק. חשוב לקדם את האתר על מילות המפתח המרכזיות קודם כל ורק אחר כך להרחיב את החיפוש לביטוי זנב ארוך ומילות מפתח נוספות.

קידום במדינות גדולות

חברות גדולות במדינות גדולות, כמו למשל חברות בתחום המנעולים בארצות הברית, מקימות אתר לכל אזור בארצות הברית. הרי אם היה אתר אחד בלבד למדינה גדולה כמו ארצות הברית,  הוא לא היה עונה על צורך של גולש מאזור מרוחק. הרי אף אחד לא יקיש בארצות הברית את מילת המפתח “מנעולן” ויקבל ישר את המנעולן הקרוב לביתו. לכן, במקרה כזה, חברות מקימות אתר לכל אזור ומקדמות את החיפוש לפי אותו אזור על פי מילות מפתח כמו “מנעולן בניו-יורק”, מנעולן בלוס אנג’לס” ועוד.

קידום לעסק עם אתרים רבים

לפעמים לבעלי עסקים יש כמות גדולה של אתרים באותו התחום אותם הם מעוניינים לקדם. עוד לא נולד בעל העסק, שהצליח למלא את הדף הראשון בגוגל  רק עם האתרים שלו על פי אותן מילות המפתח. במקרה כזה, טקטיקת הקידום צריכה להיות שונה. יש לבחור מילת מפתח או שניים לכל אתר ולקדם אותם לפיכך. כך מגיעים לדפים ראשונים ושונים עם כמה מילות מפתח.