צ’ק ליסט לקידום אתרים

העליתם אתר חדש ועכשיו אתם רוצים להתמקד בעבודת ה SEO.  מטרת כל מקדמי האתרים היא להגיע כמה שיותר גבוה בגוגל, אולם צריך לעשות זאת בזהירות. קידום שחור  או קידום לא נכון יכולים לעשות את האפקט ההפוך – לדרדר את האתר למקומות נמוכים. לגוגל יש אלגוריתמים מתוחכמים וכשהם מזהים עבודת קידום שחורה, או כל עבודת קידום אחרת שאין בה כל תועלת לגולש, האתר מקבל עונש ויורד בדירוג. אז אם האתר שלכם עדין לא מדורג, עשו לכם תכנית עבודה יעילה לפי הצ’ק ליסט הבא.

 

נגישות

האתר צריך להיות בנוי כך שגם לגולשים וגם למנוע החיפוש תהיה גישה קלה לכל דפי האתר. הימנעו, או תקנו תקלות כמו דף 404,  בדקו שאין לכם הפניה 302 במקום 301, תוכן כפול ושלכל דף יש טייטלים ודסקריפשנים. אם אין לכם מספיק תוכן בדפי האתר, למנוע החיפוש לא יהיה מספיק תוכן לקלוט. אפשר להיעזר במספר כלים שונים. כמו כלי מנהל האתרים  ועוד כמה כלים לזיהוי תוכן כפול,  כמו כלים למציאת דפים 404 ועוד.

מילות מפתח

בצעו חקר מילות מפתח ומצאו את המילים הנכונות והמתאימות לכם. מילים המביאות ליחס המרה גבוה. כדאי להשתמש בכלי חקר מילות המפתח של גוגל. שם תוכלו לבדוק את נפח החיפוש. בחרו את המילים אם נפח החיפוש הגבוה ביותר. התמקדו תחילה ב 2-3 מילות מפתח ואחר כך הרחיבו את מאגר המילים בהדרגה. בחרו את המילים הרלוונטיות לאתר ולא סתם מילים כלליות בתחום. למשל אם יש לכם עסק של מכשירי חשמל, המילה חשמל היא לא המילה הנכונה להתמקד בה מכיוון שהיא כללית מידי. בחרו במילים כמו מוצרי חשמל או מכשירי חשמל.

תוכן איכותי

אם הגולשים לא מוצאים יעילות בתוכן האתר, סימן שאתם עושים עבודה לא מספיק טובה. הכניסו, סרטונים ותמונות לאתר. מדריכים וגרפים הם תוכן טוב ושימושי. תארו תהליכים, ותתנו לגולשים מידע.  אם יש לכם אתר על אילוף כלבים, כדאי להכניס כמה מאמרים על איך מאליף גורים, או איך גורמים לכלב לשבת. כך תעלו את זמן השהיה באתר ותגרמו לגולשים לחזור שוב ושוב לאתר. כשתגרמו לגולשים להיות מרוצים מדפי האתר, כך תצליחו יותר בדירוג במנועי החיפוש. לפעמים גוגל נותן עדיפות לאתרים עם תוכן איכותי גם אם אין להם לינקים או עבודה טובה עם מילות המפתח.

חווית המשתמש

מראה ומבנה האתר חשובים מאוד לחוות הגולש כמו גם למנוע החיפוש. אם האתר שלכם מבולגן, מעוצב בצורה מיושנת ולמשתמש אין מושג איפה לחפש את מה שהוא רוצה, הוא לא יחזור לאתר. אנשים יכנסו ויצאו ממנו מהר ואחוז הנטישה יפגע בדירוגו. תנו לאיש מקצוע לעצב את האתר ולבנות לו היררכיה נכונה.

 

מדיה חברתית

המדיה החברתית ותחום קידום האתרים הולכים ביחד. משתלם מאוד לפתוח דפים ברשתות החברתיות המובילות. אנשים נכנסים לאתר האלה כל יום ואפילו כמה פעמים ביום. השתמשו בפייסבוק, בטוויטר ובלינקאין. השתמשו באותם הדיסקריפשנים והתמונות ברשתות החברתיות.

לינקים

על תבנו מאות לינקים בבאת אחד לאתר. גוגל לא אוהבים את זה במיוחד כשמדובר באתרים חדשים. לעולם על תקנו לינקים  מאתרים אחרים. תבנו את ההפניות בהדרגה. בקשו מהלקוחות שיפנו אליכם, פתחו בלוגים לאתר והפנו לינקים משם. בקשו מחברים וקולגות בתחום שיתנו לכם לינק. אם יש לכם דרך להשיג לינקים מאתרי גדולים- עשו זאת,  כי מדובר בלינקים חזקים במיוחד. בסופו של דבר עדיף עשרות לינקים מאתרים חזקים מאשר מאות לינקים מאתרים חסרי משמעות.