סרגיי ברין יוצא נגד המדיניות של סין ופייסבוק

אנשי גוגל מכריזים בהזדמנויות רבות על רצונם להפוך את כל המידע לנגיש לכל העולם דרך מנוע החיפוש והשירותים הנוספים שענקית האינטרנט מציעה. מלבד מנוע החיפוש אפשר לערוך סיורים וירטואליים ברחובות דרך Google Street View ולמצוא עסקים רבים בעזרת Google Maps. אבל הרצון להפוך את כל המידע בעולם לזמין דרך שירותי גוגל, מתנגש עם כך שחברות ומדינות שונות מתנהלות בצורה סגורה מול מנועי חיפוש.

 

ברין נגד אירן וסין

 הגרדיאן מדווח  שסרגיי ברין, אחד ממייסדי גוגל, מפנה את האצבע המאשימה קודם כל לאירן ולסין. לטענתו הממשלות במדינות הללו מגבילות את חופש המידע  ומונעות גישה מהגולשים לאתרים מסוימים. ברין אומר שהוא לא חשב שאי פעם שמדינה כלשהי תציב מגבלות על האינטרנט. יותר מכך שהממשלות עצמן חוסמות את התושבים, הוא מאוכזב מהתושבים עצמם מפני שהם לא עושים דבר על מנת להילחם על חופש המידע.

מוזיקה לכולם ובחינם

מלבד מדינות המצנזרות את האינטרנט ברין  מאוכזב גם מהמלחמה המתנהלת נגד תעשיית המוזיקה הפיראטית. הוא מאמין שלא רק מידע אלא גם מוזיקה צריכים להיות נגישים בחינם לציבור במקביל לאפשרות לרכוש מוזיקה באחד האתרים הדיגיטאליים או בחנויות. בנוסף הוא מאוכזב מכך שפייסבוק ואפל מונעים חלקית ממנועי החיפוש להגיע למידע. למשל גוגל לא יכול להגיע למידע באפליקציות.

ברין נגד פייסבוק

ברין טוען שאם פייסבוק היו קיימים לפני גוגל ושולטים ברשת, הקמתה של גוגל לא הייתה אפשרית בעקבות המגבלות. כיום גוגל צריכים להתאים את עצמם לחוקי הפייסבוק. ברין טוען שבעוד שפייסבוק מפנים את גבם לגוגל, הם ממשיכים למשוך אל הרשת החברתית משתמשים דרך כתובות הדואר האלקטרוני של גוגל.

הגנה על פרטיות

אבל אם להסתכל על התמונה מזווית אחרת, פייסבוק שומרים במידה מסוימת על הפרטיות של המשתמשים. למשל כיום גוגל לא יכול לאנדקס סטטוסים מפייסבוק. הרי לא כל מי שכותב סטטוס בפייסבוק היה רוצה שכל אחד יוכל לראות אותו. כך שלא תמיד מגבלות על המידע הם בהכרח דבר רע.