מה גוגל רוצה מאיתנו?

תחום קידום האתרים הוא אולי אחד התחומים הכי ספקולטיביים שיש , ובכל זאת, מרבית אתרי האינטרנט תלויים בו לקבלת התנועה שלהם. לא רק שלמקדמי אתרים שונים יש דעות שונות לגבי מה צריך לעשות כדי לקדם אתר למעלה, אלא גם גוגל בעצמה מפרסמת לעיתים הנחיות מהו אתר אינטרנט טוב לדעתה. 

למרבה המזל, מניתוח וסקירה של הדעות השונות, ניתן בכל זאת להרכיב רשימת המלצות עיקריות לבעלי אתרים. במידה וההנחיה מתבססת על מקור מסוים, הדבר מצוין בצורה מפורשת.

איכות התוכן

ההנחיה הרשמית של גוגל היא שהתוכן באתר יהיה תקין מבחינת דקדוק וסגנון, וזוהי בהחלט דרישה לגיטמית. לאחר מכן מבקשים שהתוכן יהיה גם אמין, עובדתי ומקורי מבחינת הממצאים שהוא מציג. זוהי כבר דרישה שיותר קשה למלא , במיוחד עבור אתרים שהם אתרים ביקורתיים באופיים. בכל מקרה, אם אתם מתבססים על מקור מסוים, זה יכול להיות רעיון טוב לציין אותו ליד הטקסט.

עם זאת, יש לזכור שהנחיות אלו מיועדות לשפה האנגלית ובשפה העברית, היכולת של גוגל לנתח תוכן איכותי היא פחותה הרבה יותר. בכל אופן, חשוב להקפיד לא להעתיק תוכן מאתרים אחרים ולדאוג לכך שלכל עמוד באתר יהיו לפחות כמה שורות טקסט מעבר לטקסט השייך לתבנית. אלו הן דרישות שאינן תלויות שפה, ולכן חשובות גם בעברית.

קישורים

ההנחיה העיקרית של גוגל בנוגע לקישורים היא שאסור לבצע פעולות אשר מטרתן להשפיע על ה- PageRank של האתר. כיום המונח קצת פחות רלוונטי, אבל המשמעות היא שלא לבצע הוספה מסיבית של קישורים לאתר. מרבית מקדמי האתרים מסכימים שכיום יש גם יותר חשיבות לגיוון בטקסט של הקישור ושקישורים רוחביים (קישורים לכל אורך האתר) נעשים פחות אפקטיביים משנה לשנה. בסך הכול, אפשר להסיק מכך שחשוב לא להיצמד לתבנית אחת של קישורים ולנסות ליצור מערך קישורים כמה שפחות צפוי ולכן גם יותר טבעי.

שמות מתחם (דומיינים)

כמה מהבכירים בגוגל ובראשם מאט קאטס (אחראי על המלחמה בספאם) ציינו בעבר כי יתכן שלמילות מפתח בשמות של דומיינים יש יותר מדי כוח. כיום עדיין אפשר למצוא אתרים שמתברגים במקומות טובים רק בגלל שיש מילת מפתח רלוונטית בשם הדומיין שלהם, אך אפשר לנחש שלא כדאי להתבסס על הטכניקה הזו עוד זמן רב ועדיף הרבה יותר שהדומיין יהיה קל לזכירה.

שימוש במדיה עשירה

קטעי וידאו, תמונות ואפילו אפליקציות פלאש כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מאתרי אינטרנט מודרניים. גוגל משקיעים מאמיצים רבים בפענוח וקטלוג של האלמנטים האלו ואף מסבירים לבעלי אתרים כיצד להשתמש במפות אתר מיוחדות. מכל זאת, אפשר להניח ששימוש במדיה כזו נותן בונוס מסוים מבחינת הדירוג ולפעמיים תמונה או קטע וידאו אפילו יופיעו ליד תיאור העמוד בגוגל.