מדוע לא כדאי לוותר על כללי ה SEO הבסיסיים

אם עברתם את חודש מרץ מבלי שהאתר שלכם התדרדר בדירוג, סימן ששרדתם את העדכון האחרון של אלגוריתם פנדה. בארצות הברית, כמו גם בישראל, מי שלא נפגע עד היום מסיבה כלשהי על ידי אלגוריתם פנדה, קיבל את העונש המגיע לו בחודש מרץ. כך שהרבה אתרים עם לינקים קנויים, וכפילות תוכן, איבדו את מקומם. גוגל ימשיכו לעדכן את אלגוריתם פנדה ולשחרר אלגוריתם חדשים שיהפכו את הקידום השחור לממש לא משתלם. כך שאם אתם עדין קונים לינקים ועוד לא הבנתם שעדיף להשקיע בתוכן –  זה הזמן לשנות גישה. באתר Search Engine Land  הזכירו החודש איך לקדם בצורה נכונה.

קידום לבן

כל מי שעבד עד היום באמצעות קידום לבן לא צריך לשנות את עבודת  הקידום באופן משמעותי. למי שמקים אתר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא לבנות אתר טוב עם היררכיה נכונה, ליצור אמינות  ושם טוב בקרב הלקוחות והקהל בכלל, ליצור תוכן מקורי ואיכותי כל יום, לבנות לינקים אבל לעולם לא לקנות אותם ולעקוב  אחרי נתוני האתר בגוגל אנליטיקס. יש עוד כמה דברים חשובים מבחינת קידום,  אבל  בגדול צריך לעבוד לפי כללי הקידום הבסיסיים לפי שעברים לשאר.

עבודה לפי כללי SEO בסיסיים

מי שנפגע מעדכון פנדה האחרון, היו בעיקר חברות קטנות. חברות גדולות לא נפגעו מכיוון שהן נמצאות במעמד טוב בכל מקרה. הן לא צריכות לקנות לינקים כי הן חזקות מספיק בשביל לא להשתמש בשיטות קידום שחורות . זה חשוב מאוד לאתרים חדשים שרק עלו לרשת מכיוון שיש להם דרך ארוכה לדף הראשון. אולם לאתרים של חברות גדולות ומותגים גדולים גם כן חשוב לשמור על כללי SEO   בסיסיים. למשל היום אפשר למצוא  אתרים  של חברות גדולות שאין להם סידור נכון של תגיות H, או טעיות בקוד ה HTML. אולי אלה לא נחשבים לדברים הקריטיים ביותר, אך לפעמים הם יכולים להוות הבדל של מקום או שניים במיקום.

תמיד יש מקום לשיפור

למעשה אם תבדקו את עשרת התוצאות בכל תחום כלשהו, תוכלו למצוא טעויות SEO בסיסיות בכל אחת מהן. לכן תמיד יש לבעלי האתרים הזדמנות לשפר את עבודת הקידום. אבל אם יש לאתרים  נראות טובה במנוע החיפוש, מה הטעם לבזבז זמן על קידום שלא לצורך? ובכן, כי התחרות תמיד קיימת. מתחרים תמיד ינסו לחדור לעשרת התוצאות הראשונות ולכן צריך לעשות את המקסימום כדי להישאר במיקום טוב. כמו שרכב יוקרה צריך תחזוקה, כך גם אתר גדול צריך התמדה בקידום.