מדוע גוגל מענישים על קישורים

גם היום, אחרי כל עדכוני האלגוריתמים, אנשים רבים מסרבים להבין שקישורים קנויים המופנים לאתרים עלולים להזיק לאתר במקרה ויתגלו ע”י גוגל. קניית קישורים בכמויות גדולות, כמו גם קטנות יכולות לדרדר את האתר במיקום כמו גם לסלק אותו לתוך ארגז החול של גוגל.  מאט כץ, ראש חטיבת הספאם בגוגל, נשאל מדוע גוגל מאפשרים קישורים ממודעות ממומנות בפייסבוק ואדסנס אבל מענישים קישורים קנויים ממקורות אחרים.

קידום הוגן

התשובה פשוטה: קישורים קנויים מאתרים אחרים הם מניפולציה על מנועי החיפוש בעוד שקישורים ממודעות ממומנות הם לגיטימיות. מודעות ממומנות יכולות ללמד אנשים, להזרים תנועה לאתר, ליידע אנשים על מבצעים והנחות ועוד. הגולשים מודעים לכך שמדובר בפרסומות.  אבל כאשר מקדמי אתרים ובעלי אתרים משלמים על קישורים שמעבירים PR, כאמור, מדובר במניפולציה.  לפי מאט כץ, כתוצאה מכך, נוצרת חווית חיפוש גרועה לגולש וגוגל לא מוכנים לחיות עם זה בשלום. זה לא הוגן, כמו שלא יהיה הוגן אם אנשים ישלמו לתחנות רדיו כדי שינגנו את השירים שלהם. השירים לא ינוגנו כי הם טובים, אלא כי משלמים עליהן וכתוצאה מכן יושמעו שירים גרועים.

למען תוצאות איכותיות

זאת אחת הסיבות בגללן ערך הקישורים ירד ומשמעותם של המאמרים עלה. הרי כל אחד יכול להפנות אינסוף קישורים לאתרים ואז נוצרת תחרות לא הוגנת. דפים גרועים יכולים להגיע לעמוד הראשון בגוגל ואז אנשים לא ימצאו את  מה שהם מחפשים. לכן השקיעו בכתיבת מאמרים איכותיים –  הם יביאו באופן טבעי קישורים לאתר. במקביל בנו קישורים מאתרי תמיכה ולעולם על תקנו קישורים –  גם אם זה לא ישפיע עליכם מיד –  במוקדם או מאוחר יגיע העונש מגוגל.