כתיבה שיווקית באינטרנט שתמשוך את הגולשים

כתיבה שיווקית באינטרנט שתמשוך את הגולשים

כתיבה שיווקית באינטרנט היא הדרך למשוך קהל יעד חדש, וגם לעודד את קהל היעד הוותיק להמשיך וליצור אתכם קשר, ולהיכנס אל האתר שלכם. כדי לייצר כתיבה שיווקית באינטרנט שהיא מוצלחת, בעלי עסקים רבים פונים כמובן אל חברות הקופירייטינג השונות, בבקשה שאלו יצרו תכנים מיוחדים ומקוריים עבורן. כפי שנראה כעת, נראה כי לכאורה יש היום שתי תפיסות של כתיבה שיווקית באינטרנט, אבל האם זה באמת המצב?

להניע לפעולה או לקדם מילות מפתח?

נתחיל מכך שבבסיסה, כתיבה שיווקית באינטרנט, כמו כל כתיבה שיווקית באשר היא, צריכה לגרום לדבר אחד עיקרי – להניע את הגולש לבצע פעולה מסוימת, למשוך אותו ליצור קשר דווקא אתכם, דווקא עם העסק שלכם, ולהראות שאתם הטובים ביותר בתחום שלכם.

אולם, בעולם של כתיבה שיווקית באינטרנט יש עוד כמה כללים שצריך לקחת בחשבון, הנוגעים אל זירת האינטרנט עצמה. לא מעט חברות קופירייטינג טוענות כי הבסיס של כתיבה שיווקית באינטרנט הוא על ידי קידום של מילות מפתח מסוימות בגוף הטקסט. כמובן שמדובר בעיקרון נכון מאד. המונח “מילות מפתח”, מתייחס למעשה למילות החיפוש שהגולשים מקלידים במנועי החיפוש השונים (הכוונה כמעט תמיד לגוגל). מכיוון שבעלי אתרים רוצים להיות הראשונים בתוצאות החיפוש, אותן חברות קופירייטינג מציעות כתיבה שיווקית באינטרנט שתקדם את אותן מילות חיפוש/מפתח, בגוף הטקסט מספר פעמים. כך הטקסט הוא יותר רלוונטי עבור תוצאת חיפוש, ומקודם ברמות גבוהות יותר בתוצאות של המנוע.

השאלה היא, מהי הדרך הנכונה של כתיבה שיווקית באינטרנט – האם לנסות להניע לפעולה, או פשוט לקדם את מילות המפתח? התשובה היא, כמו שאתם לבטח כבר ניחשתם – ששתי התשובות הן נכונות.

מושכים את הגולש ומשאירים אותו באתר

כתיבה שיווקית באינטרנט צריכה מצד אחד למשוך את הגולש פנימה אל הטקסט, מתוך מנועי החיפוש, אבל גם צריכה להיות רלוונטית עבורו. לכן, כתיבה שיווקית באינטרנט שנעשית על ידי חברת קופירייטינג מקצועית חייבת לשים דגש על שתי הפעולות שפירטנו במאמר זה. מצד אחד, ברור כי כתיבה שיווקית באינטרנט תשלב מילות מפתח בגוף הטקסט. מצד שני, חשוב לזכור שמילות מפתח הן רק פונקציה אחת שבאה לשרת את הפונקציה המרכזית של כתיבה שיווקית באינטרנט, והיא – לגרום לגולש לבצע פעולה מסוימת. במילים אחרות, מילות המפתח הן אמצעי, להשיג את המטרה, שהיא ביצוע פעולת הגולש. לכן שיבוץ של מילות מפתח בתוך גוף הטקסט תמיד צריך להיות בטוב טעם, בהשתלבות מלאה עם המאמר, מה שימשוך גולשים רבים לעבר האתר שלכם, והכל בזכות כתיבה שיווקית באינטרנט שנעשית ברמה גבוהה ומקצועית.