פעם קידום אתרים היה בעצם עבודת שהתמקדה בתמרון ע”י שיטות לא ממש הוגנות. זה נעשה על  מנת לקבל דירוג טוב במנוע החיפוש. מקדמים דחפו מילות מפתח לכל מקום, כולל למקומות שרק מנוע החיפוש רואה, הכניסו את האתר לכל אינדקס אפשרי והפנו אליו אינספור קישורים ממקומות שבכלל לא קשורים לנושא האתר. היום, כבר כולם יודעים שקידום שחור לא משתלם. אבל אין זה אומר שכמה מהשיטות הישנות לקידום, השיטות הכשרות, אינן יכולות לעבוד גם היום.

מייל

מצד אחד מייל יכול להיות ספאם. מצד שני שליחת מייל למי שמנוי על האתר שלכם יכול לעזור לכם מאוד. אם העלתם מאמר לאתר, שלחו אותו לכל המנויים. כך תוכלו לראות את השיפור בכניסה בזמן השהיה באתר באמצאות גוגל אנליטיקס. אולם זה לא סוף הסיפור. אל תשלחו מייל רק כדי שאתם תוכלו להרוויח מכך. למשל אם כתבתם על אתר אחר או על כמה אתרים, שלחו את אותו המייל, ואז האתרים שכתבתם עליהם, יפנו אליכם תנועה מהאתרים שלהם. זה מצב של ניצחות לשני הצדדים.

לראות אל תוך העתיד

כדי לדעת אם למילת מפתח יש נפח חיפוש גבוה, כל מה שצריך לעשות הוא לבדוק את המילה בכלי מילות המפתח בגוגל. אבל לפעמים צריך לדעת לראות אל תוך העתיד ולהכין את האתר למילות מפתח עתידיות. מילים שעדיין אין להם נתונים בכלי מילות המפתח. למשל אם אתם מקדמים דגם כלשהו של מכשיר סלולרי, ובקרוב עומד לצאת דגם חדש, עליכם להכניס את מילות המפתח המתאימות כמה חודשים לפני בכדי שהאתר כבר יהיה מוכן.

שיפור שיטות

גיליתם שיטה טובה שעובדת אצל מקדים אחרים, אבל אתם חושבים שאפשר לשפר אותה? עשו זאת. שכללו את השיטה ושתפו את כולם במה שחידשתם לאחר מכן. שיתוף פעולה בין מקדמי אתרים הוא דבר חשוב. זוהי הדרך הטובה יותר לפתח את הענף שנמצא יחסית בתחילת דרכו.

לשתף פעולה עם בעל האתר

חלק מבעלי האתרים בוטחים בעיניים עצומות במקדם האתר או פשוט לא אכפת להם ממה שקורה. העיקר שהאתר מגיע לדף הראשון. אבל אם לא תבררו מהן בדיוק המטרות של בעל האתר, בסופו של דבר יתעוררו בעיות ביון הצדדים. המטרה צריכה לא רק להגיע לדף הראשון, אלא שיהיו באתר מספיק המרות. כי ללא המרות – בסופו של דבר- ללקוח לא יהיה איך לשלם על הקידום.

המאמר מבוסס על:
https://www.seomoz.org/blog/olde-tyme-whiteboard-friday

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here