חשיבותו או זניחותו של ציון הPR

האם יש חשיבות ל PR?

הרבה דיונים ארוכים ומשעמים נסובים סביב נושא הPR. האם יש לו משמעות או לא?

לפני שהדיון יתחיל בואו נעבור על מהו הPR?

הPR הוא הגדרה די ישנה של גוגל לציון איכות של אתר. ככל שהאתר יותר איכותי, כך ציון האיכות שלו יותר גבוה.

ציון הPR נקבע לפי כמה גורמים:

1:איכות וכמות התוכן באתר,

2:ותק האתר באוויר האינטרנט.

3:איכות הקישורים הנכנסים שמובילים לאתר.

ברגע שמשקללים את כל הנתונים האלו נקבע ציון האיכות של אתר האינטרנט.

ציון האיכות מסומן בכלים של גוגל, כאשר הירוק מסמן את הציון, הרגע שהאתר נולד ציון האיכות שהוא מקבל זה כמובן אפס ותיאורטית יכול להגיע עד עשר, אם כי עדיין לא ראיתי אתר שציון האיכות שלו הוא עשר.

ככל שהזמן עובר וההשקעה בו מצטברת, ציון האיכות של האתר יכול לעלות והוא בהחלט עולה. אך באותה מידה הוא יכול גם לרדת. בעלי אתרים שעושים שטויות כמו שיטות קידום אתרים לא חוקיות, מאבדים את ציון הפי אר שלהם או סופגים ירידה באיכות הPR.

מתי יש חשיבות לPR:

גם אם ציון הPR הוא בעיקר כלפי חוץ ואני בעל השפעה משמעותית על קידום האתר בפועל, עדיין מרבית מקדמי האתרים רואים בו כלי עבודה חשוב ופרמטר עיקרי או אולי אפילו יחידי להחלפות קישורים.

אתר המעוניין להחליף קישורים ולקבל קישורים איכותיים, צריך להציג ציון PR גבוה, בלעדיו הוא לא יזכה לקישורים איכותיים. אם מסתכלים על זה בצורה כזו, רואים שהציון אכן בעל משמעות רבה.

מתי אין חשיבות לPR:

ברגע שמתעמקים יותר לעומק במהות הPR מגלים שברגע שמתקרבים קצת יותר לנושא הדירוגים בגוגל ופחות למראה החיצוני, מגלים שאין שום חשיבות לפי אר. אתר ותיק יכול להיות מדורג בציון איכות מאוד גבוה ולא להיות מדורג גבוהה בגוגל. לא חסרים אתרים שמדורגים חמש או שש ונמצאים בעמודים אחוריים בתוצאות החיפוש.

כך שהדבר שצריך לשים לב אליו הוא לא ציון פי אר של האתר אלא המיקומים שלו בגוגל. ברגע שמחליפים קישורים עם אתרים הממוקמים גבוהה, ציון האיכות ישתפר ובעיקר הדירוג שלך ישתפר. זה הרי בעצם מה שאנחנו רוצים.

הרעיון הוא שתנסו לבדוק את איכותו ואת איכות הקידום של האתר לפני שאתם מחליפים קישורים איתו ולא תסתכלו על ציון האיכות שלו.