חדש בדפי פייסבוק העסקיים: נתונים נראות מתחת לכל פוסט

מי שלא התרגל עדיין לעבוד עם הפייסבוק במקביל לתהליך קידום האתר, מפסיד אחוז תנועה גדול מהכניסות האפשריות אליו. זה נכון שהשקעה ברשתות החברתיות לוקחת זמן,  אך גם אם אין  לכם את הזמן –  כדאי לשלם למישהו שינהל לפחות את דף הפייסבוק. חברות ה SEO יכולות לנהל את דף הפייסבוק בעבור הלקוחות. לפייסבוק יש יתרונות רבים ובמקביל גם חיסרון אחד: מערכת ניתוח פעולות הגולשים בדף הפייסבוק מסורבלת ולא קלה להבנה. לאחרונה הוכנסו שינויים חדשים לניתוח פעילות הגולשים, כך שנראה שבפייסבוק מנסים להפוך את המערכת לנוחה יותר.

אחוזי נראות בקרב חברי הדף

החל מאתמול, ניתן לראות מתחת כל פוסט בדף העסקי את אחוז הרשומים בדף שראו את הפוסט. הנתון לא מוצג רק באחוזים אלא גם באופן ויזואלי. ליד המספר מופעים 15 דמויות. הן מתמלאות בהתאם לאחוז האנשים שראו את הפוסט. כך נוח יותר לדעת את כמות החשיפה שקיבל הפוסט. בעבר כדי לראות את הנתון הזה היה צריך להיכנס לפאנל של פייסבוק. לפי כן הנתונים היו מופיעים בצורה בדף עצמו, אבל בדרך פחות נוחה. חשוב לדעת כי את אחוזי הנראות יכול לראות אך ורק בעל הדף העסקי.

נראות כללית של הפוסט בפייסבוק

הנתון המוצג כאן הוא מדויק יותר מכיוון שהוא כולל מספרים ולא אחוזים. הוא מופיע ליד כמות האחוזים. המספר מייצג את כמות האנשים בכלל, כלומר, גם אלה שלא חברים בדף הפייסבוק.  כל אלה שראו את הפוסט. המספרים מייצגים את גם כל מי שלא עשה לייק לדף העסקי אך ביקר בו וראה את הנתון. את כל מי שראה את הפוסט בניוז פיד, בדף ובטיקר. נתון זה מופיע בעמודה האורגנית.  עד כמה הפוסט ויראלי ניתן לראות בעמודה השנייה המייצגת במספרים כמה מהחברים של החברים ראו את הפוסט.

ניתוח ותכנון פעילות

אופן תצוגת הנתונים מאפשר עכשיו לבצע בצורה טובה יותר את הפעילות בדף ואפילו לעזור בתכנון הפרסום בפעמים הבאות. למשל:  אם אחוזי החשיפה נמוכים, סימן שלא יזיק אם תפרסמו את הפוסט פעם נוספת כמה שעות לאחר מכן או כמה ימים לאחר מכן. אם אחוזי החשיפה מקסימליים סימן שאין צורך לפרסם את הפוסט פעם נוספת בימים הקרובים על מנת לא להעיק על המשתמשים. לפי אחוזי החשיפה תוכלו לדעת מהן השעות הטובות יותר לפרסום ומתי עדיף לא לפרסם.