ההבדלים בין חקר מילות מפתח ל PPC ו SEO

חקר מילות מפתח הוא חלק בלתי נפרד מאסטרטגית קידום אתרים הן בתחום ה PPC  והן בתחום ה SEO. אולם לא תמיד מילות מפתח המתאימות לקידום אורגני יתאימו לקידום ממומן. מילות המפתח הבסיסיות והעיקריות יכולות להיות זהות,  אולם המטרות יכולות להיות שונות, אופן וזמן החיפוש של הגולשים יכול להיות שונה ממקום למקום. לכן צריך לדעת באילו מילות מפתח להשתמש בקמפיין אורגני ובאילו מילים יש צורך להשתמש בקמפיין ממומן.

לבדוק את המטרות

ראשית יש לחשוב על מטרות הקמפיין ומהן המטרות אותן אתם רוצים להשיג בכל אחת מתחומי הקידום. בדקו  מהן המילים החזקות ביותר באזורים ומדינות מסוימות. חשבו איך הגולשים ישתמשו במילות המפתח, מתי ובאיזו תדירות. בדקו מה עלול להוביל אתכם לטעויות. למשל מילת מפתח מסיומת יכולה להיות טובה לקידום האורגני, אבל בממומן היא סתם שותה כסף ואינה מובילה להמרות.

קידום אורגני

המחשבה בקידום אורגני היא לטווח ארוך. צריך למשוך את הגולשים לתוך האתר ולא לאיזה דף נחיתה. לכן צריך להשקיע ולמצוא את המילים היעילות למען מטרה זו. יש לבחון בכל חודש מחדש את התנועה דרך מילים מסוימות. האם יש עלייה בתנועה ממילה מסוימת. האם יש ירידה בתנועה דרך שימוש במילה אחרת. האם נכנס מוצר או שירות חדש לתחום ושינה את הדרך בה הגולשים מחפשים. יש לקחת את כל זאת ועוד בחשבון.

קידום ממומן

בעוד שבקידום אורגני אי אפשר לקדם בעשרות ומאות מילים באותו הזמן, בקידום ממומן זה דווקא אפשרי. אולם אין זה אומר שצריך להשתמש בכל מילה אפשרית בתחום. בעוד שבקידום אורגני אין תשלום עבור קליקים, אתם לא רוצים לאבד כסף על מילים מיותרות שאינן מובילות לקנייה. כמו כן, יש מילות מפתח שיעילות יותר לשימוש בקידום ממומן. למשל אם יש לכם עסק הפועל במרכז הארץ, בקידום אורגני אי אפשר לקדם אותו על כל עיר ועיר. בקידום ממומן אפשר להכניס רשימה ארוכה של ערים. כך שבמקרה זה הממומן משלים את האורגני.

 

 

שכחתי להוסיף לינק מאיפה לקחתי את המאמר

 

https://searchengineland.com/the-difference-in-keyword-research-for-seo-vs-ppc-131186