כשיש לכם אתר אינטרנט, יש לכם אינטרס ברור, שהגולש יישאר בתוך האתר כמה שיותר זמן. חשוב להבין שזמן שהיה לא קשור רק לנושא של אחוזי נטישה. יכול להיות שגולש לא ינטוש את האתר תוך דקה, אבל יכנס לעוד דף, ואז תוך דקה וחצי יעזוב. יתרה מזאת, יכול להיות שיש לכם חנות וירטואלית, שגולש מסוים ישהה בתוכה כעשרים דקות, ובכל זאת לא יבצע רכישה.

אז למה בעצם חשוב להגדיל את זמן השהיה של גולש באתר? כי ככל שהגולש נמצא יותר זמן, כך יש יותר סיכוי שהוא יבצע פעולה מכרעת כמו רכישת מוצר או יצירת קשר. כמו כן, גם אם הגולש לא ביצע את הפעולה בביקור הראשון, אם הוא נשאר זמן רב – סימן שהאתר כן רלוונטי עבורו, ואולי הוא עוד עושה השוואה עם אתרים אחרים – ויש סיכוי טוב שהוא יחזור אל האתר. לכן זמן השהיה הוא נושא קריטי, וחשוב להבין מה משאיר את הגולש באתר.

תמיד לתת לגולש עוד

כשמדובר על זמן השהיה של הגולש באתר, החוכמה היא תמיד לגרות ולסקרן את הגולש להמשיך ולקרוא עוד. לאתר קטן אין מה להציע לגולש, ולכן הוא יעזוב אותו במהירות. אתר שמציע את אותם תכנים שוב ושוב כאשר הם חוזרים על עצמם – גם לא ישכנע את הגולש להישאר.

לעומת זאת, אתר שמציע תכנים מגוונים ומעניינים, בנשואים שרלוונטיים עבור הגולש – בהחלט יכול לעניין ולסקר אותו. הוספה של תכנים מגוונים אם כן, היא אבן יסוד לכל אתר שרוצה שהגולשים יישארו בו זמן רב.

אולם, תכנים מגוונים זה טוב ויפה, אבל איך מובילים את הגולש אליהם? לא מספיק סתם לתת בדף הבית רשימה יפה של כל התכנים שלכם, צריך למשוך את הגולש. איך מושכים?

כאן אנחנו נכנסים לנושא הקישורים. כשאתם משבצים מאמר מסוים בתוך האתר שלכם, כדאי וחשוב שתסמנו חלק ממילות המפתח באתר שלכם. מילות המפתח הללו, יהיו קישורים לקטגוריות, מאמרים, ודפים אחרים בתוך האתר. היום כל אחד יכול לפתוח את הלינק בחלון חדש, ואז להמשיך לקרוא את המאמר שאיתו הוא התחיל. ככה אפשר ממאמר אכן להגיע לעוד מספר תכנים, וזמן השהיה באתר מתארך.

עוד שיטה להשאיר אנשים

עם זאת, רוב האנשים לא נוטים סתם כך ללחוץ על מילים ועל קישורים. אז איך בכל זאת משכנעים אותם להישאר? היום במרבית האתרים שמעלים מאמרים, יש נטייה לשים בסוף המאמר את המשפט “מאמרים נוספים בנושא” או “אולי תתעניין לקרוא גם את”, ואז מופיעה רשימה של תכנים ומאמרים נוספים, חלקם בנושאים מאד קרובים לנושא המאמר, וחלקם בנושאים קצת יותר רחוקים. הפעם הקישור מופיע עם הכותרת של המאמרים – מה שבהחלט יכול למשוך את האנשים להמשיך, לקרוא תכנים נוספים ולהישאר באתר.