האם חברות יחסי ציבור צריכים קידום אתרים

ממתי חברת יחסי ציבור צריכה קידום אתרים?

אם אתם מנהלים ש משרד יחסי ציבור, אתם בוודאי מרגישים שאתם יודעים כבר הכל על הצורה שבה המוח האנושי עובד – אתם יודעים מה מושך אנשים, איך לגרום לאנשים לפעול ולהגיב, אתם מבינים גם מה דוחה אנשים. אתם יודעים באיזה צורה צריך לענות לאנשים שונים, אתם יודעים לפלח את האוכלוסייה לפי קהלי יעד שונים, ובמילים אחרות – אתם ללא ספק אשפים בהבנה האנושית.

לא פעם, חלק ניכר מאד מהעולם של קידום אתרים, עוסק ממש בתחומים אלו – להבין את אוכלוסיית היעד, להוסיף תכנים מתאימים, לגרום לאנשים להיכנס לאתר שלכם ולעודד אותם להיכנס דווקא לאתר שלכם. עולה כאן שאלה מעניינת מאד – מה קורה כששני העולמות הללו נפגשים? האם משרד יחסי ציבור שרוצה לקדם את עצמו (שהרי אתם מתחרים בחברות יחסי ציבור אחרות), צריך שירות מקצועי של קידום אתרים?

נותנים לכם את הכלים ואת המסגרת

חשוב להבין, כי חברות קידום אתרים, אמנם נוגעות בנושאים שחופפים ליחסי ציבור, אך הן גם עושות עבודה שהיא שונה במקצת. בראש ובראשונה, מדובר כמובן על העבודה הטכנית. אתם כאנשי יחסי ציבור אמנם אנשים מאד יצירתיים, אבל מה אתם יודעים על קוד HTML? מה אתם יודעים על שילוב של טכנולוגיית פלאש באתר? האם אתם יודעים מה גוגל מחשיב לקידום שחור? האם אתם יודעים כיצד למצות את המקסימום מקידום ממומן של גוגל אדוורדס?

אם המשפטים הללו נשמעים לכם קצת כמו סינית – כנראה שאתם צריכים חברת קידום אתרים. לחברה הזו יש את אנשי המקצוע, שיש להם את הכלים לקדם את האתר שלכם בצורה הטובה ביותר. כמובן שלכם בתור אנשים מנוסים, יש בהחלט מילה בעניין. פעמים רבות אנשי יחסי ציבור הם כבר בעלי חזון של ממש, והם באים עם תכנים מוכנים – והרי אתם יודעים לקלוע במדויק לטעם של הקהל. חשוב להבין, שלפעמים גם על הטקסט הזה חשוב להפעיל כלים מסוימים של קידום אתרים – אופטימיזציה לכותרת, אופטימיזציה למילות מפתח, סידור נכון של הטקסט, הצבה בדפים הנכונים, הצבת טקסט בדף נחיתה, וכיו”ב. ע”י שימוש בכלים אלו, ובשילוב הידע שלכם ושל חברת קידם האתרים – מגיעים לתוצאות הטובות ביותר.

אז עם מי עובדים?

אחרי שהבנתם שבתור חברת יחסי ציבור, אתם בהחלט יכולים להיעזר בשירות של חברת קידום אתרים, נשאלת השאלה כמובן עם מי עובדים. האם כדאי לעבוד עם פרילנסר שהוא קל ונוח להשפעה, או עם חברת קידום אתרים מנוסה שאולי יש לה כללים יותר נוקשים בנוגע למעורבות הלקוח? חשוב להבין, שהיום חברות מקצועיות רבות, בהחלט מוכנות לקבל התערבות של הלקוח, ובהחלט מברכות על כך. אתם יכולים למצוא היום חברות שתוכלו לעבוד איתן במשותף, לשלוח להן תכנים שונים – והם כבר יבצעו עבורכם את כל העבודה הטכנית, ויאפשרו לאתר שלכם להוביל בתחום.