האם גוגל לוקחים אחריות על סיפוק תוצאות חיפוש איכותיות במקום פופולריות?

במקרים רבים פופולריות ואיכות הם שני דברים מנוגדים לגמרי, אולם שניהם יכולים לזכות בהצלחה רבה כמו גם בכישלון צורב. תלוי מאיזה זווית מסתכלים. למשל שיר יכול להצליח ברדיו ולהפוך להיות פופולרי, אבל רבים יחשיבו אותו ללא איכותי. מצד שני שיר אחר יכול לקבל אפס השמעות  ברדיו, ובמקביל להיחשב לאיכותי. גם בתחום ה SEO   עלול להתרחש מקרה דומה. אתר איכותי יכול להיום בדפים 4-5 בעוד שאתר פופולרי ופחות איכותי יכול להופיע בדף הראשון. מאט כץ נשאל האם גוגל לוקחים אחריות ומשתדלים לספק תוצאות איכותיות על פני פופולריות.

 

האחריות של גוגל

גוגל מרגישים אחריות ומחויבות לספק את תוצאות החיפוש האיכותיות ביותר. לכן גוגל תמיד משתדלים למצוא את הסימנים הטובים ביותר למציאת אתרים איכותיים. פיתוח אלגוריתמים כמו פנדה ופינגווין הם ההוכחה לכך, אבל לא הכל תלוי אך ורק בגוגל. גם למקדמי אתרים ולגולשים יש השפעה על התוצאות כמובן. אם אתר איכותי לא יקודם, אין לו סיכויים גדולים להגיע לדף הראשון בגוגל. כמו כן, גם לצמיחה הטבעית של האתרים יש השפעה. למשל אתרים המקבלים קישורים באופן טבעי על ידי גולשים ללא מטרות קידום מובהקות.

תפקידו של המשתמש

זה לא יהיה צודק להפיל את כל האחריות על גוגל. כי כדי למצוא משהו איכותי צריך לדעת גם כיצד לחפש. יש משמעות רבה למילות המפתח אותן מקיש הגולש, במיוחד בתחומים פחות מוכרים כמו רפואה. למשל יהיה הבדל בתוצאות במקרה והגולש יקיש לוקמיה או סרטן הדם במנוע החיפוש. כאמור צריך לדעת איך לחפש ולהשתמש במילים היעילות ביותר.

מנועי חיפוש אחרים

אומנם גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולרי ביותר, אך אין זה אומר שלא כדאי להשתמש במנועי חיפוש אחרים. למשל ברוסיה גוגל הוא מנוע חיפוש שני ליאנדקס. השתמשו במספר מנועי חיפוש אם לא מצאת את מה שחיפשתם בגוגל. כמו כן, ניתן להשתמש במנועי חיפוש המיועדים לתחומים או נושאים מסוימים. ככל שהחיפוש יהיה ממוקד יותר, כך תוכלו להגיע מהר יותר לתוצאה האיכותית ביותר.