האם אנשי גוגל קוראים את כל הבקשות לבדיקה מחדש של בעלי אתרים?

ידוע כי חשוב לחבר את האתר לכלי מנהל האתרים של גוגל. זה מסייע רבות בקידום האתר ומונע במקרים רבים הורדה בדירוג על ידי אזהרות. כלי מנהל האתרים הוא מעין ערוץ תקשורת פתוח בין בעל האתר לגוגל. אבל האם כאשר האתר ירד בדירוג בעקבות עבודת קידום שחורה, האם עובדי גוגל קוראים את כל הבקשות לבדיקה מחדש של בעלי האתרים? כרגיל, את התשובה מספר מאט כץ.

 

הורדה בדירוג בעקבות אלגוריתם

אם האתר שלהם התדרדר בעקבות אלגוריתם, אין טעם להגיש בקשת בדיקה מחדש. הרי האלגוריתם הוריד את האתר ולא אנשי גוגל. אלגוריתמים זאת הדרך ההוגנת ביותר והשוויונית ביותר לדירוג אתרים. רוצים לחזור למקום הטבעי? תקנו את הבעיות באתר הוא השקיעו יותר בקידום במידה והוא איבד את מקומו לטובת מתחרים חזקים יותר. לבקש מגוגל לשקול את האתר מחדש במצב הזה הוא כמו לבכות למורה בכיתה. ילדותי.

כאשר קיבלתם הודעה מגוגל

כידוע כאשר גוגל שולחים אזהרה דרך כלי מנהל האתרים לבעלי האתר, ובעל האתר מחזיר את התשובה –  כל תשובה נקראת ע”י עובדי גוגל. אבל לעובדי גוגל אין זמן להחזיר תשובה מפורטת לכל אחד ואחד מכיוון שמדובר בכמות אדירה של אתרים.

הודעת בדיקה מחדש נוספת

נצלו את ערוץ התקשורת מול גוגל עד הסוף. התכתבו איתם ועדכנו אותם על השינויים שעשיתם באתר בעקבות האזהרות. כך הם יקראו את ההודעות שלכם ביתר תשומת לב וגם האתר יחזור מהר יותר למקומות הטבעי. חשוב מאוד להראות שאתם מוכנים לעשות את השינוי. שאתם מוכנים לשתף פעולה. זה לא הזמן לתרץ או להתחמק זה הזמן להראות נכונות לטיפול בבעיות האתר.