יותר מידי אנשים חושבים ששימור לקוחות הוא תהליך שמתחיל רק כאשר חוזה הלקוח עומד להסתיים. למעשה שימור לקוחות מתחיל לאחר שהלקוח התחיל לשלם או חתם על החוזה. מה שיקבע אם הלקוח יישאר או יפסיק את הקשר בתום החוזה הוא לא  רק תוצאות קידום האתר שלו. קידום אתרים לא נבחן אך ורק במבחן התוצאה אלא גם ביחס. לכן תמיד צריך להתייחס ללקוח יפה. בנוסף אסור לשכוח את הלקוח בתקופת החגים.

שיחת טלפון

לא חובה לעשות את זה בכל חג אבל אחת לכמה חגים הרימו טלפון לכל אחד מהלקוחות שלכם וברכו אותם בחג שמח. אל תשאלו אותם דבר על האתר. למשל אל תדברו איתם בכלל על קידום אתרים. עשו שיחת טלפון ידידותית כדי שידעו שאכפת לכם מכם. שאתם רואים את הלקוח לא רק בתור לקוח, אלא בתום מכר טוב. שאתם לא רק מתסכלים לו בארנק אלא גם בעיניים ורואים שם בנאדם ולא רק כסף.

ברכה במייל או בדף הפייסבוק

ברכת חג שמח יכולה להגיע גם במייל או בדף הפייסבוק. הבעיה בשליחת מיילים היא שחלק מהלקוחות יפרשו אותה בתור ספאם. לכן, בכדי להגיע ללקוחות שלכם אבל ללא הטרדה פשוט שתפו ברכה ממותגת בדף הפייסבוק שלכם המכוונת לכל לקוחות החברה. כתבו משהו משלכם ואל תשתמשו בקלישאות. על תעשו זאת בכדי לצאת מידי חובה. עשו זאת כי אתם באמת מתכוונים לזה. הלקוחות לא טיפשים הם מסוגלים להבין מתי הברכה היא סתמים ומתי היא אמיתית.

מבצעים ומתחנות

אתם לא ממש צריכים לשחק אותה סנטה קלאוס אבל תקופת החגים היא הזמן הטוב יותר להוריד מחירים כדי להעלות את כמות הלקוחות. זה הזמן לצאת במבצע עד לתאריך מסוים כדי לגרום ללקוחות מתלבטים להחליט האם לחדש את החוזה או לא. זה הזמן לחלק מתנות קטנות ללקוחות. מתנות כמו מאמר בחינם או כל דבר אחר שאינו מצריך מכם הוצאה כספית גדולה. השקעה קטנה בלקוח בהווה –  תוביל להכנסה גדולה בעתיד.